Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Šarapovová lietala po džungli, Spadea s pokutou

SITA|Publikované 20. jan 2007 o 11:33

MELBOURNE 20. januára (SITA, AP) - Zaujímavosti z úvodného grandslamového turnaja roka Australian Open v Melbourne (dotácia 20 mil. AUD, tvrdý povrch Rebound Ace):


Šarapovová lietala po džungli na lane

Ruska Maria Šarapovová si nemôže sťažovať na nedostatok adrenalínu počas krátkeho dovolenkového obdobia. Svetová tenisová dvojka sa priznala, že strávila zaujímavých 10 dní v stredoamerickej Kostarike, kde okrem relaxu na pláži zažila aj dobrodružnú cestu do džungle. Podľa jej internetovej stránky si dokonca zalietala na lane vo vzduchu rýchlosťou 40 míľ za hodinu. "Bolo to také zábavné. Zažila som niečo, čo sa vymyká z rámca všednosti. Zrazu som sa cítila akoby na inej planéte," komentovala svoje dovolenkové radovánky 19-ročná Ruska po postupe do osemfinále v Melbourne. Šarapovová tiež dodala, že absolútne nemá problém počas voľna "vypnúť", a že tenis určite nie je celý jej život. Časť dovolenky potom najvyššie nasadená žena na Australian Open strávila aj na Floride a v Kalifornii.


Spadea zatiaľ s najvyššou pokutou

Americký tenista Vincent Spadea zatiaľ vedie rebríček pokút na tohtoročnom úvodnom grandslamovom turnaji roka v Melbourne. Tenista, ktorého vyradil Slovák Dominik Hrbatý v 2. kole dvojhry mu to potom aspoň čiastočne vrátil v 1. kole štvorhry, a práve za správanie v tomto stretnutí inkasoval pokutu 4000 USD. Oficiálne sa tak stalo za neslušné verbálne prejavy, čiže urážky. Z nedávnej minulosti Australian Open je známe "extempore" Argentínčana Juana Ignacia Chelu s domácim Lleytonom Hewittom z roku 2005. Chela vtedy na svoj pľuvanec smerom k súperovi doplatil pokutou 2000 USD. Ešte o rok skôr sa za rovnaký priestupok, ale v súvislosti s rozhodcom, ušla Francúzovi Fabriceovi Santorovi sankcia 1500 USD. Jeden z najväčších tenisových búrlivákov Američan John McEnroe doplatil na svoje vulgárne správanie v roku 1990 dokonca maximálnym postihom - kontumačnou prehrou. McEnroe vtedy počas stretnutia 4. kola so Švédom Mikaelom Pernforsom slovne napadol supervízora Kena Farrara a okrem diskvalifikácie musel zaplatiť aj pokutu 6500 USD.

Súvisiace články