Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Šarapovová bude prvou Ruskou na čele rebríčka WTA

SITA|Publikované 14. aug 2005 o 14:04

TORONTO 14. augusta (SITA) - Maria Šarapovová sa 22. augusta ako prvá Ruska v histórii stane jednotkou ženského tenisového rebríčka WTA Tour. Iba 18-ročná Ruska sa dostane na tenisový trón vďaka tomu, ...

TORONTO 14. augusta (SITA) - Maria Šarapovová sa 22. augusta ako prvá Ruska v histórii stane jednotkou ženského tenisového rebríčka WTA Tour. Iba 18-ročná Ruska sa dostane na tenisový trón vďaka tomu, že doterajšia líderka Američanka Lindsay Davenportová sa pre pretrvávajúce problémy s chrbtom odhlásila z turnaja v Toronte a nebude tak môcť obhajovať svoje minuloročné víťazstvo zo Cincinnati, ktorý presunuli do kanadského veľkomesta. Paradoxne ani Šarapovová nie je zdravotne v poriadku. Ruská blondínka hrala v tomto týždni na podujatí v Los Angeles, kde však pre problémy s prsným svalom nenastúpila na štvrťfinále proti Slovenke Daniele Hantuchovej.

Šarapovová bude od zavedenia rebríčkového poradia v roku 1975 pätnástou ženskou svetovou jednotkou. Tou úplne prvou sa stala 3. novembra 1975 skvelá Američanka Chris Evertová. Z doterajších 14 hráčok na najvyššom poste v ženskom tenise bolo až osem s americkým občianstvom.


Svetové jednotky rebríčka WTA Tour vo dvojhre (1975 - 2005):

Chris Evertová (USA), Martina Navrátilová (USA), Tracy Austinová (USA), Steffi Grafová (Nem.), Monica Selešová (Juh./USA), Arantxa Sanchezová-Vicariová (Šp.), Martina Hingisová (Švajč.), Lindsay Davenportová (USA), Jennifer Capriatiová (USA), Venus Williamsová (USA), Serena Williamsová (USA), Kim Clijstersová (Belg.), Justine Heninová-Hardennová (Belg.), Amélie Mauresmová (Fr.), Maria Šarapovová (Rus.)


Súvisiace články