Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Sao Paulo postúpilo, ale dostalo bitku

Sportnet|Publikované 1. júl 2005 o 00:00

BUENOS AIRES - Prvým finalistom juhoamerického Pohára osloboditeľov (Copa Libertadores) vo futbale sa stal brazílsky tím Sao Paulo, ktorý po domácom víťazstve 2:0 v prvom zápase vyhral aj v odvete na ihrisku argentínskeho River Plate 3:2. Sao Paulo sa ...

BUENOS AIRES - Prvým finalistom juhoamerického Pohára osloboditeľov (Copa Libertadores) vo futbale sa stal brazílsky tím Sao Paulo, ktorý po domácom víťazstve 2:0 v prvom zápase vyhral aj v odvete na ihrisku argentínskeho River Plate 3:2. Sao Paulo sa prebojovalo do finále prvý raz od roku 1994, v boji o cennú trofej sa jeho hráči stretnú s lepším z dvojice Atlético Paranaense (Braz.) - Guadalajara (Mex.).

Aj stredajší duel - rovnako ako prvý zápas na ihrisku Sao Paulo - sprevádzali výtržnosti fanúšikov. Domáci chuligáni hádzali na priaznivcov hostí kamene, fľaše a iné predmety. Na to reagovala zásahom polícia, ale tvrdé jadro River Plate sa nenechalo zahanbiť a na mužov zákona vybehlo s palicami a tyčami.

Asi tisícka fanúšikov Sao Paula musela z bezpečnostných dôvodov opustiť štadión desať minút pred koncom duelu. Po jeho skončení si užili aj hráči Sao Paula, ktorých v autobusoch zasiahla pri odchode z domovského stánku River Plate spŕška kameňov.

River Plate - FC Sao Paulo 2:3 (1:1). Góly: 35. Farias, 84. Salas - 11. Danilo, 58. Amoroso, 77. Fabao.

Súvisiace články