Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Sánkovanie-SP: Mickovi s Marxom návrát nevyšiel, v Königsee nedokončili 2. kolo

TASR|Publikované 6. jan 2006 o 13:21

Königsee 6. januára (TASR) - Slovenskí reprezentanti v sánkovaní Ľubomír Mick s Walterom Marxom ml. sa v piatok v nemeckom Königsee vrátili do kolotoča ...

Königsee 6. januára (TASR) - Slovenskí reprezentanti v sánkovaní Ľubomír Mick s Walterom Marxom ml. sa v piatok v nemeckom Königsee vrátili do kolotoča Svetového pohára po decembrovej vážnej havárii na olympijskej dráhe neďaleko Turína. Zverencom trénera Waltera Marxa st. však comeback nevyšiel podľa ich predstáv, keď v súťaži dvojíc nedokončili druhé kolo. Po prvej jazde im patrila 11. priečka časom 48,777.

Darilo sa ďalšej slovenskej dvojici Ján Harniš, Branislav Regec. Bývalí úspešní juniori obsadili 15. miesto so stratou 2,536 na víťaznú nemeckú posádku Patric Leitner, Alexander Resch a do hodnotenia SP si pripísali ďalších 26 bodov. Slováci tak vyrovnali svoj najlepší výsledok v prestížnom kolotoči z tretieho kola SP v inom známom nemeckom stredisku Altenberg.

Olympijskí víťazi Leitner s Reschom slávili na domácej dráhe v Königsee už tretí triumf v aktuálnej sezóne a dostali na čelo celkového poradia SP. Druhé miesto obsadila s odstupom 0,102 ďalšia nemecká posádka Sebastian Schmidt, André Forker, tretí skončili so stratou 0,391 rakúski bratia Andreas a Wolfgang Lingerovci.

la

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.