Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Sánkovanie: Slávik uspel v kvalifikácii na podujatie SP v Lake Placide

TASR|Publikované 16. dec 2005 o 09:44

Lake Placid 16. decembra (TASR) - Slovenský reprezentant v sánkovaní Jaroslav Slávik si úspešne počínal v kvalifikácii na podujatie Svetového pohára v ...

Lake Placid 16. decembra (TASR) - Slovenský reprezentant v sánkovaní Jaroslav Slávik si úspešne počínal v kvalifikácii na podujatie Svetového pohára v americkom Lake Placide. Bronzový medailista z ME 2004 v Oberhofe dosiahol v ľadovom koryte v dejisku ZOH 1980 piaty najrýchlejší čas 53,807 a prebojoval sa do sobotňajšej hlavnej súťaže.

Dvadsaťdeväťročný učiteľ telesnej výchovy z Popradu sa počas uplynulého víkendu vrátil do prestížneho kolotoča SP, v kanadskom Calgary obsadil 15. miesto a do celkového hodnotenia si pripísal prvých 26 bodov. Slávik štyri mesiace pre začiatkom ZOH 2006 v Turíne nečakane ukončil olympijskú prípravu a oznámil odchod z vrcholového športu argumentujúc finančnými a osobnými dôvodmi.

Po rozhovoroch s vedením Slovenského zväzu sánkarov na čele s jeho predsedom Martinom Findurom sa Slávik napokon rozhodol vrátiť s cieľom vyjazdiť si body potrebné k účasti v Turíne. Slávik musí po zámorskych častiach seriálu figurovať v celkovom poradí do 40. miesta, aby mal olympijskú istotu, po vystúpení v Calgary mu zatiaľ patrí 37. priečka.

Súvisiace články