Štvrtok, 24. júna, 2021Meniny má Ján

Sánkarku Jasenčákovú zvolili do svetovej exekutívy

Sportnet|11. júl 2006 o 00:00

BRATISLAVA - Päťnásobná olympionička Mária Jasenčáková zažila v Berchtesgadene medzinárodný funkcionársky úspech: ako prvú Slovenku v histórii ju zvolili do exekutívy svetovej sánkarskej federácie (FIL).

"Nerobili sme si veľké šance, lebo sme nemali čas lobovať, ale napokon to dopadlo až nad očakávanie," povedala bývalá najúspešnejšia slovenská sánkarka, dnes generálna sekretárka národného zväzu.

Na 54. kongrese FIL spomedzi šiestich uchádzačov zvolili na dve voľné miesta v exekutíve v prvom kole Rusa Valerija Siľakova a v druhom Jasenčákovú. Dostala viac hlasov ako populárna a exotická najstaršia sánkarka histórie, päťdesiatnička Abernethyová z Panenských ostrovov. Za šéfa federácie už na tretie obdobie zvolili Nemca Josefa Fendta. Štyri berchtesgadenské pekárne upiekli na počesť svojho rodáka tortu s rozmermi 90 x 140 cm v podobe vlajky vo farbách a s logom FIL.

Budúca sezóna v sánkovaní sa začne úvodnými pretekmi Svetového pohára 18. - 19. novembra v Turíne. "Slovenská jednotka Slávik ju však celú vynechá," informuje Jasenčáková. "Zato počet dvojíc sa rozrástol na tri, ženy budú súťažiť až štyri. Na sezónu sa chystajú aj Mick s Marxom - prvý z nich do nej zrejme vstúpi už ako mladoženáč."

(mo)

Súvisiace články