Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Sandre hrozí ochrnutie

Sandra Laourová počas jazdy na ZOH. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|Publikované 8. jan 2007 o 23:00

MONTREAL, BRATISLAVA - Prvé salto v poslednom tréningu pred pretekmi Svetového pohára v akrobatickom lyžovaní sa stalo osudné pre bronzovú medailistku turínskej olympiády Sandru Laourovú - hrozí jej ochrnutie od pása dolu.

Minulá zima zjazdovania na terénnych nerovnostiach sa pre 26-ročnú Francúzku končila šťastne, do tejto však nešťastne už vstúpila. Vykĺbila si rameno a, ako píše denník Le Figaro, pol druha mesiaca pauzovala. Tešila sa, že veľa nestratila, lebo decembrový program Svetového pohára pre nedostatok snehu zrušili a začínalo sa až v kanadskom stredisku Mont Gabriel. Keď sa však v sobotu preteky začínali, preberala sa z narkózy po päťhodinovej operácii.

Chybička v nábehu na salto spôsobila hrôzostrašný pád na hlavu. Previezli ju do nemocnice v St. Jérome a odtiaľ do 80 km vzdialeného Montrealu, kde ju v noci operovali. „Dva stavce, jedenásty a dvanásty, boli nalomené a citeľne posunuté,“ konštatoval na druhý deň kanadský lekár Robert Foxford. „Žiaľ, stále ešte nehýbe nohami. Dva najbližšie dni budú rozhodujúce.“ Ochrnutie môže byť dočasné, ale lekári priznávajú, že šance sa časom výrazne znižujú.

Kanaďanka Jennifer Heilová, víťazka ZOH a troch posledných ročníkov SP, skončila v sobotu až jedenásta. Podľa trénera a druha Dominicka Gauthiera urobila takú chybu, akú nikdy. Keď jej televízny komentátor pripomenul, čo sa stalo Francúzke, rozplakala sa. „Pochopte, Sandra je naša najlepšia priateľka,“ vysvetlil Gauthier.

Laourová sa narodila v Alžírsku, ale keď mala dva roky, rodičia presídlili do Francúzska a zakotvili v La Plagne. Súrodenci sa venovali alpskému lyžovaniu, ale Sandra s odôvodnením, že „je príliš vážne“, si vybrala akrobatické. Aj v ňom, žiaľ, zavše dochádza k vážnym úrazom.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.