Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Šándorčínovú zradilo koleno tesne pred Pohárom FIBA

Sportnet|Publikované 29. nov 2005 o 23:00

Košice - Spoločne s ďalšími bývalými basketbalistkami košickej Cassovie Petríkovou a Imbergerovou zamierila pred sezónou do rakúskeho Welsu aj

rozohrávačka Katarína Šándorčínová (na snímke). Tá sa však na rozdiel od spomínanej dvojice v súťažných stretnutiach vôbec neobjavuje. Ani nemôže, pretože už dlhší čas ju vídať na Slovensku.

"V prípravom zápase mi vyskočilo koleno, najprv nebolo jasné, o čo presne ide. Dnes už viem, že to bol pretrhnutý predný krížny väz. S funkcionármi Welsu sme sa po mojom zranení dohodli, že liečiť sa prídem domov na Slovensko k lekárom, ktorých poznám a keď budem v poriadku, mám sa ohlásiť," vysvetlila dôvod svojho pobytu v Košiciach K. Šándorčínová. Práve včera už po vynútenej nečinnosti začala s individuálnym bežeckým tréningom, v poriadku by všetko malo byť niekedy po Novom roku. V januári by sa teda azda mohla vrátiť do Rakúska. "Ešte sa uvidí. Závisí totiž na mojom rozhodnutí. Tamojší funkcionári nie sú proti, boli by radi, keby som sa vrátila, ale ja ešte presne neviem, čo bude."

Smoliarsky moment prišiel v októbri, len mesiac a pol po jej príchode do klubu. "Nebolo to pri kontakte s protihráčkou. Otáčala som sa na päte, chodidlo ostalo na palubovke a koleno vyskočilo." Keďže zranenie ju stoplo eštev prípravnom období, nestihla za Wels odohrať žiaden súťažný zápas. Koleno jej pritom vyskočilo len niekľko dní pred vstupom do európskeho Pohára FIBA, v ktorom rakúsky majster pôsobí. "Bola to smola. Na európskej scéne by som si totiž zahrala rada," uviedla 25-ročná Košičanka. Mimochodom, Wels v základnej skupine Pohára FIBA prehral v konkurencii chorvátskeho Šibeniku, maďarského Zalaegerszégu a ruského Kursku všetkých šesť zápasov a s pohárovou Európou sa rozlúčil.

Šándorčínová si v príprave na nové pôsobisko pomaly zvykala. "Boli sme tam tri rozohrávačky. Veľmi veľa príležitostí som nedostávala, lebo jednotkou bola nemecká reprezentantka, väčšinu zápasov ťahala ona. Inak som ale bola spokojná." Šándorčínová už raz zahraničné angažmán vyskúšala, keď pôsobila v nemeckom Göttingene. Môže teda porovnávať. "Povedala by som to tak, že v Nemecku som bola veľmi spokojná a v Rakúsku som bola spokojná," pousmiala sa K. Šándorčínová.

Majster nehrá ligu!

Hoci Wels je úradujúcim rakúskym šampiónom, v tomto ročníku najvyššiu domácu súťaž vôbec nehrá! Napriek tomu, že krajinu reprezentuje na európskej scéne v Pohári FIBA. "Je to pravda. Domácu ligu nehrajú, iba nižšiu súťaž," potvrdila neštandardnú situáciu K. Šándorčínová. Údajne takýto stav nastal kvôli sporu funkcionárov klubu s vedením ligy.(špa)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.