Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Šancu na postup do Final Four asi Tatran prepásol

Tomáš Urban. V prešovskom drese sa skoro chytil herne i strelecky. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 28. feb 2013 o 23:00

Reprezentačné pravé krídlo Tomáš Urban sa osemnásobnému majstrovi republiky upísal začiatkom februára.

Ani nie mesiac je v Prešove a s Tatranom už odohral viaceré, aj nervy drásajúce zápasy. V zeleno – bielom debutoval v nevydarenom stretnutí v Michalovciach. Zakrátko však v zápase Pohára EHF s lídrom nemeckej bundesligy ukázal, prečo ho Tatran Prešov angažoval.

PREŠOV. Tomáš Urban rýchlo zapadol do hernej koncepcie slovenského hádzanárskeho šampióna. Rovnako rýchlo sa uchytil aj strelecky.

Aj naostatok, v hektickom zápase SEHA ligy s Vardarom Skopje (28:28) dal po znovu výborne hrajúcom Žarkovi Pejovičovi (8) sedem dôležitých i divácky pohľadných gólov.

„Zo zápasov, ktoré som doteraz za Tatran Prešov odohral, bol tento s víťazom prvého ročníka SEHA League Vardarom Skopje psychicky i fyzicky najťažší zo všetkých,“ povedal nám bezprostredne po poslednom hvizde čiernohorských rozhodcov, na hlavy ktorých sa po ich mnohých čudesných verdiktoch zniesli hromy blesky.

„Mužstvo bojovalo celých šesťdesiat minút. Na ihrisku sme robili, čo sme mohli. Odovzdali zo seba všetko, každý z nás šiel určite na doraz. Zhovárame sa za ohlušujúceho piskotu divákov. To len dokresľuje názor divákov na výkony týchto dvoch mužov. Tak ako hráč, aj rozhodca spraví chybu. Lenže ak niekto chybuje cielene, je to zle. Keď sme sa dostali dohry, získali náskok, razom nám brali nepochopiteľne lopty, vylučovali nás.“

Škoda pár technických chýb

Polčas vyhral Tatran 17:14. Lenže potom prehral desaťminútový herný úsek 1:5.

„Samozrejme, v takejto vybičovanej atmosfére sme sami pokazili nejakú tú prihrávku, nepremenili vyloženú šancu. Mrzieť nás môžu technické chyby. Ako však vravím, bolo to veľmi náročné na psychiku,“ zdôraznil T. Urban.

„Azda, ak by sme boli Vardaru odskočili na štyri, päť gólov, rozhodcovia by mali zrejme menšiu šancu brzdiť náš herný rozlet. Nehrali sme totiž zle. Naopak, dokázali sme nadviazať na hru z tých lepších doterajších zápasov. Podľa mňa, pridali aj čosi naviac. Žiaľ, tak ako trebárs s Rhein – Neckar Löwen v Pohári EHF či potom v SEHA lige s Croatiou Záhreb, aj teraz s Vardarom nám akosi nebolo súdené dotiahnuť zápasy do víťazných koncoviek. Čiže druhou domácou remízou s veľkými favoritmi na postup do Final Four sme svoju šancu asi prepásli.“

Zajtra už o Slovenský pohár

Plejáda zápasov Tatrana Prešov v dvoch medzinárodných a dvoch domácich súťažiach vyvrcholí v Tatran handball aréne víkendovými súbojmi o Slovenský pohár.

„Zápas s Vardarom nám ešte chvíľu bude doznievať. Čas sa ale vrátiť nedá. Pred nami sú ďalšie dôležité zápasy. Skúsenosti z nie takej dávnej minulosti nám velia nepodceniť žiadneho slovenského súpera. S plnou vážnosťou sa musíme teraz sústrediť na zápasy Slovenského pohára."

Tatran je obhajcom pohára, hrá v domácom prostredí. Je preto samozrejme, že do zajtrajšieho semifinále s HC Sporta Hlohovec (18. h) pôjde s cieľom vyhrať, postúpiť a uspieť aj nedeľňajšom finále (od 10. h). Druhý finalista vzíde zo sobotňajšieho súboja ŠKP Bratislava – MŠK Hlohovec, ktorý má v THA stanovené začiatok o 16. hodine.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.