Streda, 20. októbra, 2021Meniny má Vendelín

Šancu na draft v NHL má šesť Slovákov

Patrik Koyš a Pavol Skalický hrajú v reprezentačnej dvadsiatke pod vedením trénera Ernesta Bokroša. (Autor: ILUSTRAČNÁ SITA)
SITA|15. nov 2013 o 11:30

V porovnaní s predchádzajúcou verziou hodnotenia skautskej organizácie CSS medzi mladými talentami nefigurujú útočník Marco Halama a obranca Christián Jaroš. Kluby by si ich mali vybrať v 4. až 6. kole.

NEW YORK. Skautská organizácia CSS v zámorskej hokejovej NHL zaradila do novembrového rebríčka talentov s výhľadom na budúcoročný draft nováčikov v tejto súťaži poltucet Slovákov.

Piati dostali označenie C

Na Slovensku pôsobia útočníci Patrik Koyš, Pavol Skalický (obaja SR "20") a Martin Krajňák, obranca Ladislav Romančík a brankár Maximilián Pajpach (všetci SR "18").

Pri všetkých je v rebríčku označenie "C", čo znamená predpoklad na 4. - 6. kolo draftu. Pri centrovi Jurajovi Šiškovi, ktorý hráva v juniorskej súťaži QMJHL v tíme Saint John Sea Dogs, je značka "LV". To znamená, že skauti mali len obmedzenú možnosť ho sledovať.

Vypadli Halama a Jaroš

Dôvodom je dlhodobé zranenie rodáka z Nitry. V porovnaní s predchádzajúcou verziou hodnotenia medzi mladými talentami nefigurujú útočník Marco Halama a obranca Christián Jaroš.

Svoje predpoklady prezentovala aj organizácia ISS, no tá zverejnila len najlepšiu tridsiatku. V nej nefiguruje ani jeden slovenský hokejista, no až dvojica Čechov - Jakub Vrána a David Pastrňák.

Súvisiace články