Pondelok, 14. júna, 2021Meniny má Vasil

Šancu na draft 2015 má dvanásť Slovákov

V budúcej sezóne bude Maximilián Pajpach chytať za Tampere. Draftom prešiel tento rok zo Slovákov ako jediný. (Autor: Archív – M. PAJPACHA)
SITA|24. sep 2014 o 10:59

V preddraftových prognózach Centrálneho úradu pre skauting NHL sú najvyššie Černák a Tomek

NEW YORK. Dvanásť slovenských hokejistov sa objavilo v prvej prognóze Centrálneho úradu pre skauting NHL pre draft 2015.

Príležitosť dostať sa do niektorej z organizácií NHL majú obrancovia Erik Černák (Košice), Andrej Vadovič (HK Orange 20), Andrej Hatala, Adam Themár (obaja SR "18) a Mário Grman (Red Deer, WHL).

Rovnako aj útočníci Radovan Bondra, Peter Horváth, Boris Sadecký a Peter Valent (všetci SR "18") a brankári Vladimír Cibulka, Adam Húska (obaja SR "18") a Matej Tomek (Topeka, NAHL).

Dvaja dostali B

Najväčšie šance dáva skautský úrad NHL na draft Tomekovi a Černákovi. Obaja dostali hodnotenie B, čo znamená výber v 2. alebo 3. kole.

Zvyšní slovenskí hráči dostali céčko, na základe ktorého sú kandidátmi na 4. až 6. kolo draftu. Elitné áčko znamená kandidáta na prvokolový výber.

Z hokejistov pôsobiacich v Európe ho dostali štyria Česi (Lukáš Jašek, Michal Špaček, David Káše, Daniel Vladar), Rus Luka Zorko, Fín Mikko Rantanen a Švédi Oliver Kylington, Jacob Larsson a Felix Sandström.

Tento rok draftovali len jedného

Jednotkou draftu 2015 sa podľa prvých prognóz stane center Erie Otters Connor McDavid alebo stredný útočník bostonskej univerzity Jack Eichel.

Tento rok prešiel draftom len jeden Slovák, brankára Maximiliána Pajpacha si vybralo v 6. kole zo 174. miesta Colorado Avalanche.

Súvisiace články