Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Šancu dostanú aj bronzoví medailisti

Sportnet|Publikované 2. sep 2002 o 22:00

Trénerovi slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov Mikulášovi Komanickému sa na včerajšom zraze pred úvodným kvalifikačným zápasom o postup

na ME proti Turecku v Istanbule (6. septembra) hlásili všetci nominovaní hráči s výnimkou Petra Doležaja. Stredopoliar ZTS Dubnica totiž v ranných hodinách absolvoval prijímacie pohovory na právnickú fakultu.

"Z hľadiska zdravotného môžem byť spokojný, všetci hráči až na Doležaja, ktorý si plnil povinnosti na prijímacích skúškach, sa dostavili. Už po generálke v Brne som avizoval, že konečná nominácia bude závisieť od aktuálnej formy hráčov v posledných ligových kolách," uviedol tréner Komanický, ktorý v nominácii vynechal aj legionára Slovana Liberec Juraja Ančica, ktorý má už v štatistike aj štart za reprezentačný A-tím. Ančic hral síce za Liberec niekoľko minút proti slávnemu Milánu, v posledných piatich ligových kolách však nastupoval iba sporadicky. Navyše na jeho post je veľká konkurencia a tak dostali prednosť Žofčák, Paulík, resp. Ďurica.

"Rovnako ako v kvalifikačnej generálke proti Česku (1:1) dostanú aj v Istanbule priestor od úvodných minút hneď niekoľkí bronzoví reprezentanti z ME hráčov do 19 rokov v Nórsku. Určite minimálne traja, možno aj štyria v základnej zostave nastúpia, myslím, že v Brne mladí reprezentanti dokázali, že do tímu patria. V úlohe kapitána povedie mužstvo Jež alebo Ďuriš, samozrejme za predpokladu, že jeden z nich nastúpi v základnej zostave," dodal tréner Komanický.

Futbalová dvadsaťjednotka má svoj dočasný domov až do štvrtkového odletu do Turecka v Kučišdorfskej doline, tréningové jednotky absolvuje na ihrisku v Pezinku. Ešte v pondelok dvadsaťjednotka absolvuje pred novým kvalifikačným cyklom oficiálne fotografovanie na štadióne na Tehelnom poli.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.