Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Sánchezová-Vicariová v profesionálnej Svetovej lige tímov

SITA|Publikované 2. máj 2007 o 12:05

BOSTON 2. mája (SITA) - Bývalá španielska tenistka Arantxa Sánchezová-Vicariová rozšíri rady slávnych hráčov, ktorí sa v lete zapoja za Atlantikom do tamojšej profesionálnej Svetovej ligy tímov. Bývalá ...

BOSTON 2. mája (SITA) - Bývalá španielska tenistka Arantxa Sánchezová-Vicariová rozšíri rady slávnych hráčov, ktorí sa v lete zapoja za Atlantikom do tamojšej profesionálnej Svetovej ligy tímov. Bývalá singlová i deblová jednotka rebríčka WTA Tour prisľúbila, že 12. júla posilní družstvo Boston Lobsters. O dva dni neskôr uvedú 35-ročnú rodáčku z Barcelony do Siene slávy v Newporte (Rhode Island). Držiteľka 29 titulov vo dvojhre a 67 trofejí vo štvorhre a trojnásobná šampiónka z Roland Garros (1989, 1994, 1998) v minulosti už v súťaži World TeamTennis hrala, a to v roku 1996 za New York Buzz.

Ako je známe už od začiatku apríla, ligu si vyskúšajú aj finalistky januárového grandslamového turnaja Australian Open Serena Williamsová a Maria Šarapovová. Američanka nastúpi za družstvo St. Louis Aces 23. júla proti New York Sportimes. Ruska sa už 16. júla stane "žolíkom" výberu Newport Beach Breakers v súboji s Kansas City Explorers, ktorí v marci v Miami na Floride "draftovali" aj Slovenku Jarmilu Gajdošovú. Organizátori tejto súťaže avizovali, že jednotliví účastníci už majú predbežné prísľuby štartu od Peta Samprasa, Johna McEnroa, Venus Williamsovej, Anny Kurnikovovej a Boba a Mika Bryanovcov. V minulosti sa do tejto súťaže, ktorá vznikla v roku 1973 a odvtedy prešla viacerými "hluchými" obdobiami i zmenami formátu, zapojili napríklad Rod Laver, Billie-Jean Kingová, Chris Evertová, Evonne Goolagongová či Jimmy Connors.

Trofej obhajuje družstvo Philadelphia Freedom. Jedenásť tímov odohrá 80 stretnutí, vrátane finále konferencií a absolútneho finále, ktoré sa uskutoční 29. júla. Stretnutie medzi dvoma tímami tvoria dvojhra mužov, dvojhra žien, štvorhra mužov, štvorhra žien a miešaná štvorhra. Každé družstvo tvoria dvaja muži, dve ženy a prípadne jeden "žolík". Profesionálna liga sa vyznačuje mnohými v štandardnom tenisovom svete neznámymi pravidlami. Hrá sa na jediný set na päť víťazných gemov, podanie sa môže dotknúť pásky na vrchu siete, strany sa menia po štyroch gemoch a podobne. Pre konečný výsledok duelu je pritom rozhodujúci súčet získaných gemov a nie setov, čo má zabezpečiť napätie až do posledného zápasu.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.