Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Šance síce neboli, ale centre tam lietali

Loptu za Hroššov chrbát nedostal ani striedajúci Oumar Diaby. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 17. júl 2014 o 22:00

Zo strany šestnásťfinalistu minulého ročníka Európskej ligy UEFA to nebolo nijako oslnivé, ale Slovan Liberec uhral v košickom Čermeli to, čo potreboval.KOŠICE. Mužstvo, ktoré vyhrá na ihrisku súpera 1:0, sa už môže cítiť jednou nohou v ďalšom kole pohárovej „postupky“ na ceste do skupinovej fázy.

Aj keď to 1:0 vonku nebolo nijako presvedčivé. „Každý z nás to vedel, že Košice sú kvalitný tím. Proste, báli sme sa, aby sme nedostali gól,“ priznáva 27-ročný Slovák medzi libereckými žrďami, brankár Lukáš Hroššo, že jeho mužstvo, ktoré to v minulej pohárovej sezóne dotiahlo tak ďaleko, neprišlo do Košíc nijako „machrovať“.

„Určite však bola chyba v druhom polčase, že sme sa stiahli. Košiciam pomohol trošku aj vietor, a dostali nás pod tlak. Dvadsať minút to tam lietalo, mali kopec štandardiek, takže sme strašne radi, že sme nedostali gól, a že sme jeden dali.“

Veľmi dôležitý výsledok

Pri vzdušnej ofenzíve Košičanov mal brankár Liberca problémy, ale v podstate nemusel ukázať, ako sa vie vynájsť aj v ťažších, gólovejších situáciách. Krotiť musel iba jedinú nebezpečnú strelu Viazanka z diaľky, minútu pred prestávkou.

„Hej, hej, bolo to následne po rohu, ale ja som sa dostal rýchlo na zem a ešteže to kopol na tú stranu, kde som vlastne bol a stačil som to vyraziť. Ako vravím, šance tam síce neboli, ale centre pred moju bránu lietali, a boli to ťažké situácie, každá jedna. Košice hrali dobre, aj kombinačne, a dostávali nás pod tlak.“

Ale v tlakovom hrnci sa napokon uvaril pre Liberčanov výborný výsledok.

„Áno, je to veľmi dôležitý výsledok. Hlavne, chceli sme hrať disciplinovane zozadu, na brejky, a to sa nám aj podarilo. Aj keď, žiaľ, naša hra nemala v niektorých pasážach svoju úroveň. Ale také sú pohárové zápasy. Košice majú tiež kvalitný tím, a aj s tým súvisel náš výkon,“ skladá nitriansky odchovanec kompliment košickým hostiteľom.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.