Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Šance nemal Púchov, nemali ich ani Košice, čistá remíza

Sportnet|Publikované 17. nov 2002 o 23:00

Košice/ Vranov - Už doma, vo Vranove pri manželke Terine a synovi Samkovi, sme včera zastihli ofenzívneho hráča 1. FC Košice Romana Lazúra.

Samozrejme, že sobotňajšia prehra v Púchove ho škrela, najmä, keď Púchovčania získali tri body dosklova z ničoho. Ale aj taký je futbal. "Podľa mňa to bol čisto remízový zápas. Nikto nemal šance, ani súper, ani my. Akurát v prvom polčase raz hlavičkoval Vavrík a to bolo všetko. Ale smola, strelili sme si vlastný gól. Som však sklamaný z toho, čo bolo v televízii. Ako sme hrali zle a ako sme si nezaslúžili ani bod. To nie je pravda," hovorí Roman Lazúr, útočník alebo záložník, ktorý je v 1. FC na hosťovaní ako kmeňový hráč Vranova. Pri tých televíziách to začína byť zaujímavé, aj v minulom týždni sa Košičania posťažovali na to, že niečo sa vystrihne, niečo sa pustí, niečo sa okomentuje tak a niečo tak... "V takej oklieštenej zostave, v akej sme hrali, to bolo podľa mňa celkom dobré. Mali sme aj my náznaky šancí, Janko Kozák mal jednu peknú možnosť...," pokračuje Roman Lazúr, ktorý bol sám so sebou spokojnejší v tej prvej časti zápasu. "V prvom polčase sa mi celkom darilo, vychádzali mi kľučky, v tom druhom polčase to už bolo z mojej strany slabšie. To už bolo o veľa behaní bez lopty, v tom druhom polčase sme už nehrali prihrávkami po zemi, nakopávali sme to... Lopta už išla cez nás, cez zálohu."

Košičania sú vykartovaní, vytrestaní, zranení, skladajú sa, ako môžu. Napriek tomu nešli na Považie v porazeneckej nálade. "Nastupovali sme s tým, že neprehráme. Aj napriek zostave, v akej sme boli. Tréner chcel vybrať nejakých vyšších hráčov, Púchovčania majú výškovú prevahu a chceli sme nejako reagovať na ich štandardné situácie a nakopávanie lôpt. Musím však povedať, že im veľmi nešli, z čoho som bol trochu prekvapený. Nechceli sme prehrať, v kútiku duše sme dúfali, že nám vyjde nejaký brek, bol tam Ľubo Gajdoš, dopĺňal som ho ja, Janko Kozák."

V sobotu čaká Košičanov doma Trenčín. Teda tím, ktorý sa od začiatku prvej ligy usadil na spodku tabuľky a ktorý aj do jari vstúpi s nálepkou jedného z najohrozenejších zostupom. A s Trenčínom to bude nie trojbodový, ale šesťbodový zápas. "To už musíme ísť, ako sa hovorí, cez mŕtvoly. Aj za cenu zlého výkonu, aj za cenu toho, že naša hra nebude pekná. Musíme do toho dať všetku bojovnosť, všetko, hoci na úkor technickej hry po zemi, uvidíme, aký bude terén... Nech je to hoci jedna nula, ak by sa dalo, hoci pol nula. Musíme to víťazstvo vybojovať, to už je naozaj povinnosť. To sa ani nedá opísať, ako musíme!"

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.