Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Šance na postup sa opäť scvrkli

Sportnet|Publikované 18. mar 2009 o 23:00

Slovensko - Chorvátsko 26:30 (11:17)HLOHOVEC. Slovenskí hádzanári podľahli v Hlohovci v stretnutí 4. skupiny kvalifikáciemajstrovstiev Európy

Slovensko - Chorvátsko 26:30 (11:17)

HLOHOVEC. Slovenskí hádzanári podľahli v Hlohovci v stretnutí 4. skupiny kvalifikácie

majstrovstiev Európy 2010 v Rakúsku reprezentantom Chorvátska 26:30 (11:17) a ich šance na postup sa opäť zmenšili. Slováci nenašli na úradujúceho vicemajstra sveta recept ani vo

štvrtom vzájomnom súboji. Hoci Chorváti pricestovali bez dvoch svojich opôr - Ivana Baliča i kapitána Petara Metličiča, priebeh duelu mali od úvodu vo svojich rukách a

súpera nepustili ani raz do vedenia (iba raz počas

stretnutia bol stav vyrovnaný - 1:1).

Úvodné minúty duelu priniesli zahodené vyložené šance na oboch stranách. Skóre duelu otvorili až v 6. min hostia zásluhou Vukiča. Valo vzápätí vyrovnal, ale favorit potom v 8. min odskočil na 3:1. Slováci nevyužili možnosť vyrovnať na 5:5, a tak hráči v bielych dresoch v 14. min zvýšili rozdiel po prvý raz na tri góly (7:4) a navyše získali výhodu dvoch presiloviek za sebou. Počas tej druhej sa ujali vedenia 9:5. V týchto fázach hry vicemajstri sveta nekompromisne trestali každú chybu Heisterových zverencov. Tí síce stiahli zo 6:11 na 8:11 v 20. min, ale Chorváti záverečnú desaťminútovku I. polčasu zvládli. Svoj náskok zveľadili až na sedem gólov. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil, hoci sa Slováci

snažili, otočiť vývoj zápasu sa im nedarilo. Po góloch bratov Straňovských znížili v 43. min na 17:21, ale vzápätí upokojil družstvo trénera Cervara dvoma presnými zásahmi Lackovič. Keď v 48. min zvýšil Vukič z rýchleho protiútoku na 26:19, už málokto veril, že sa domácim reprezentantom podarí ešte aspoň zdramatizovať duel. Dve minúty pred koncom prehrávali už len 25:29, ale napokon si Chorváti odviezli cenné body za víťazstvo 30:26.

Zostavy a góly - SR: R. Štochl, Paul - Petro 1, Kopčo, T. Straňovský 4, M. Straňovský 4, T. Urban, F. Zaťko, D. Valo 6, Kukučka 3, Cs.Szücs ml., F. Šulc ml. 8, Nižňan, Pekár. Chorvátsko: Alilovič, Losert - Vukič 5, Ninčevič, Čupič 2, Zrnič 5/3, Vori 3, Lackovič 7, Duvnjak 6, T. Valčič 2, J. Valčič, Kopljar, Gojun, Buntič, pok. hody: 0 - 3/3, vylúčení: 4 - 1, rozhodovali: Dinu a Din (obaja Rum.), 2000 divákov.

Mienka trénera

Zoltán Heister (SR): "Najzlomovejším momentom v prvom polčase boli naše nepremenené čisté šance a na opačnej strane góly po brejkoch súpera. Po prestávke sme sa dostávali do tempa, no nedali sme góly z dvoch trhákov a samozrejme nás brzdili aj zbytočné vylúčenia. Súper bol na palubovke istejší."

Druhý výsledok: Grécko - Fínsko 31:26 (15:14).