Piatok, 17. septembra, 2021Meniny má Olympia

Samuelsson sa s kariérou rozlúčil svojsky - na trestnej lavici

TASR|21. júl 2001 o 12:38

Leksand 21. júla (TASR) - Švédska hokejová legenda Ulf Samuelsson sa zo svojou hokejovou kariérou rozlúčil svojským a jedinečným spôsobom.

V záverečných sekundách jeho rozlúčkového zápasu vo švédskom Leksand, kde jeho All-Stars zdolali miestny klub 6:5, odišiel na trestnú lavicu za sekanie.

"Jednoducho som súpera musel seknúť, aby si ľudia navždy zapamätali, čo som v kariére najčastejšie robil," vyhlásil škandinávsky obor, ktorý už vo februári oficiálne ukončil svoju bohatú kariéru.

Už v juniorskom veku sa svojimi fyzickými predpokladmi presadil v klube Leksand v najvyššej švédskej súťaži, kde si aj vyslúžil prezývku Robocop. Predchodca slovenského najvyššieho muža NHL Zdena Cháru na tróne "majstrov bodyčekov" NHL strávil v najkvalitnejšej lige na planéte 16 sezón v dresoch piatich klubov. V 1080 zápasoch strelil 57 gólov, 275-krát asistoval a inkasoval impozantných 2453 trestných minút. V drese Pittsburghu dvakrát nad hlavu zdvihol Stanleyho pohár.

V rozlúčkovom zápase na jeho počesť sa na ľade predstavili aj niekoľké súčasné hviezdy švédskeho hokeja - Johan Hedberg, Jonas Höglund, Ulf Dahlén, Andreas Johnasson či Andreas Karlsson.

br

Súvisiace články