Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Samuel Takáč: Zápasy tu majú grády

Sportnet|Publikované 17. mar 2013 o 23:00

Už v 5. minúte otváral skóre duelu popradský útočník Samuel Takáč a ako sa neskôr ukázalo, bol to víťazný presný zásah.

Košičania totiž pod Tatrami nedokázali streliť jediný gól.

POPRAD. V úvodných dvoch tretinách kamzíci na ľade dominovali. Viedli 3:0, pričom i pomer striel na bránu bol veľavravný (30:14). V tretej časti už len kontrolovali dianie na hracej ploche

. „Do zápasu sme išli s tým, aby sme ho vyhrali, čo sa nám aj podarilo. To, že som dal gól, vôbec nič neznamená, dôležitá je výhra. S každým streleným gólom je ale chuť väčšia. Hrali sme prakticky stopercentne v defenzíve, podržal nás aj brankár. Teší nás aj tá nula. Znovu sa ukázalo, že toto malé ihrisko je našou výhodou. V Košiciach to bude iné,“ konštatoval autor víťazného gólu. Aj on bol na ľade v poslednej minúte stretnutia, v ktorej sa strhla bitka medzi viacerými hráčmi z oboch táborov.

„Na tomto menšom ihrisku sa viac bojuje, je tu viac stretov, osobných súbojov, viac sa korčuľuje. V Košiciach sa hrá ťažšie do tela, je tam viac priestoru, hráči sa dokážu uhnúť. V tejto výbornej kulise tu zápasy majú grády,“ poznamenal Takáč.

Ako videl nešportovú bodku v závere duelu? „Napriek tomu, čo sa udialo na konci, ideme ďalej. Videli sme, aké zbrane použil súper. My sa budeme snažiť hrať hokej, nie biť sa. Každý zápas sa začína od nula:nula, oba tímy budú chcieť dať gól. Nemyslím si preto, že bude niekto chcieť biť protihráča. U súpera sme vždy prehrali smolne o gól. Je načase v Košiciach vyhrať, verím, že sa nám to tentoraz podarí,“ dodal člen štvrtej popradskej formácie, ktorej to v play-off proti Košiciam sype.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.