Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Samuel Petráš: Černák je zabávač, určite sa podpichneme

Syn a otec Petrášovci. (Autor: SME/Ondrej Gajdoš)
Sportnet|Publikované 26. feb 2015 o 23:00

V hokejovom štvrťfinále medzi Košicami a Piešťanmi si zahrajú aj juniori z reprezentačnej dvadsiatky.

Vo štvrťfinále medzi Košicami a Piešťanmi môžu k úspechu, či už na jednej alebo na druhej strane, prispieť aj bronzoví juniori z reprezentačnej dvadsiatky.

KOŠICE. V drese oceliarov sa predstavia mladé pušky Erik Černák, Radovan Bondra a Branislav Pavúk. Na strane Piešťan môžu zažiariť Samuel Petráš a Denis Godla.

Najpevnejšie pozície vo svojich tímoch z nich majú Černák a Petráš. Keďže jeden je obranca a druhý útoč ník, aj ich súboje môžu byť jazýčkom na váhach. Vzali sme si ich preto na mušku.

Erik Černák o Samuelovi Petrášovi

„Je to dobrý chalan, mladý hráč, ktorý sa bude snažiť hrať dravo a tvrdo. Jeho veľké zbrane sú výborný pohyb a skvelé korčuľovanie, často bude asi chodiť napádať nás obrancov. Hneď ako dostane puk, musíme ísť doňho a znepríjemňovať mu čo najviac jeho hru."

Samuel Petráš o Erikovi Černákovi

„Erik je svojský typ. Poznáme sa už dlhšie, lebo už v juniorke Slovana sme hrali spolu a potom aj v dvadsiatke. Vždy sme dobre vychádzali. Je to zabávač, ktorého by malo mať každé mužstvo v šatni. O jeho hráčskych kvalitách už vedia zrejme všetci na Slovensku už len tým, že má šancu na prvé kolo draftu. Na ľade je čiperný a má veľký rozhľad. Dokáže veľmi dobre využiť svoju výšku a len veľmi ťažko sa cez neho prechádza. Určite budú aj nejaké štengrovačky, keďže za Košice hrá aj Rado Bondra, tak si možno zavoláme alebo napíšeme a trochu sa podpichneme."

Černák o rituáloch pred play-off

„Nič výnimočné nemám, budem dodržiavať to, čo počas celej sezóny. Keď hráme domáce zápasy, tak chodíme všetci do jednej reštaurácie a máme rovnaké jedlo. Potom si zvyknem strihnúť s Radekom Philippom o to, kto zaplatí kolu."

Petráš pred sériou s Košicami

„V posledných zápasoch sme dokázali hlavne na svojom ľade potrápiť aj súperov z vyšších miest tabuľky a čo som sa pozeral, tak chalani majú s Košicami veľmi dobré skóre a dokázali ich viackrát potrápiť. Keď že play-off je úplne iná súťaž, tak stať sa môže hocičo. Uvidíme, ako sa to vyvinie a určite necháme na ľade všetko."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.