Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Samuel Mlynarovič: Hlúpe chyby nás stáli výsledok

Sportnet|Publikované 11. mar 2014 o 23:00

S prázdnymi rukami sa vracajú domov popradskí hokejisti z Piešťan.

S prázdnymi rukami sa vracajú domov popradskí hokejisti z Piešťan, keď aj vo včerajšom druhom štvrťfinálovom súboji play-off prehrali v kúpeľnom meste 1:2.

PIEŠŤANY/POPRAD. Kamzíci začali včerajší duel lepšie ako v pondelok, v úvodnej päťminútovke zatlačili domácich, no vedúci gól nedali. Naopak, celkom zbytočným vylúčením za príliš veľa hráčov na ľadovej ploche nakopli svojho súpera.

Paradoxom bolo, že rovnakého priestupku sa Popradčania dopustili v prvej tretine ešte raz. Havrani sa osmelili a v rozpätí 10. a 11. minúty dvoma gólmi odskočili Podtatrancom. Hostia sa dopúšťali hrubých individuálnych chýb, po ktorých mohli inkasovať aj viac ako dvakrát, brankár Masalskis ich ale v ďalších minútach podržal.

„Začiatok sme mali perfektný, súpera sme zatlačili a ten nevedel, kam skôr skočiť. Žiaľ, nedali sme gól. Potom ale prišla hlúpa chyba, ktorá sa nám nestala po prvýkrát. Či sa nám to páči, alebo nie, v play-off sa to nemôže stávať. Určite to ovplyvnilo výsledok,“ smutne konštatoval útočník Popradu Samuel Mlynarovič, ktorý sa v prvej tretine až dvakrát ocitol na ľade s ústami zaliatymi krvou.

„V prvom prípade som dostal hokejkou po hornej pere, v tom druhom zase po tej dolnej. Obe pery mám rozťaté, čo už, je to play-off a to k tomu patrí,“ ozrejmil Samo, ktorého zuby, našťastie, vydržali.

Doma chcú sériu vyrovnať

Po obojstranne nezáživnej druhej tretine hostia v tretej časti pridali, výsledkom čoho bol v 43. minúte kontaktný gól Fabiana tesne po skončení presilovej hry. Tlak hostí sa stupňoval, no ani záverečná viac ako minútová hra bez brankára šiestich proti štyrom zverencom trénera Milana Jančušku vyrovnanie nepriniesla. Kamzíci síce prestrieľali svojho súpera v pomere 32:23, no znovu dokázali skórovať len raz.

„V tretej tretine sme už nemali čo stratiť. Hru sme mali vo svojich rukách, žiaľ, strelecké šťastie nám neprialo. Prílišné chcenie dať gól nám trošku zväzovalo ruky. Stupňovali sme tlak, bolo tam pár šancí, vyrovnávajúci gól sme už ale nestrelili, škoda,“ povzdychol si Mlynarovič, ktorý sa asistenciou podieľal na jedinom góle Popradu.

Pod Vysoké Tatry sa tak séria presúva pre Poprad za nepriaznivého stavu 0:2 na zápasy.

„Hneď po zápase sme si povedali, že na toto zabudneme. Doma máme svoje úzke klzisko, je to naša pôda. Veríme tomu, že oba zápasy v Poprade vyhráme a že sa do Piešťan vrátime za nerozhodného stavu v sérii,“ dodal Samuel Mlynarovič.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.