Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Sampras skončil v osemfinále na rakete Švajčiara Federera

TASR|2. júl 2001 o 22:08

Londýn 2. júla (TASR) - O najväčšie prekvapenie osemfinálového programu dvojhry mužov na treťom grandslamovom turnaji roka na dvorcoch All England Clubu vo Wimbledone sa postaral Švajčiar Roger Federer, ktorý po tuhom päťsetovom boji zdolal sedemnásobného víťaza turnaja a nasadenú jednotku Američana Peta Samprasa 7:6, 5:7, 6:4, 6:7, 7:5. Pre bývalého svetového hráča číslo jedna to bola prvá prehra na posvätnej wimbledonskej tráve od roku 1996, keď Sampras vo štvrťfinále podľahol neskoršiemu víťazovi Holanďanovi Richardovi Krajicekovi.

Federerovi po celý zápas vychádzalo podanie i hra na sieti, darili sa mu aj returny a často dokázal svojou aktívnou hrou donútiť favorizovaného Samprasa k chybám. Za stavu 6:5 v rozhodujúcom piatom sete si pri Američanovom servise vypracoval dva mečbaly, a hneď prvý z nich premenil. Devätnásťročný švajčiarsky tenista pritom v posledných dvoch rokoch neprešiel vo Wimbledone sitom prvého kola.

"Som sklamaný, no moja víťazná séria na wimbledonskej tráve už musela raz skončiť. Narazil som na mimoriadne disponovaného súpera, ktorý podal výborný výkon, hral takmer bez výkyvov. Pôsobil na dvorci nesmierne uvoľnene a v rozhodujúcich chvílach dokázal zo svojho arzenálu vytasiť veľké údery, na druhej strane ja som svoje možnosti nevyužil," povedal po stretnutí Sampras. la po

Súvisiace články