Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Sampras si návrat užíval, ale dvojhru prehral

SITA|11. júl 2006 o 21:02

NEWPORT BEACH 11. júla (SITA) - Američan Pete Sampras, niekdajšia svetová tenisová jednotka, má za sebou debut v súťaži pod názvom World Team Tennis (WTT). Sampras sa štyri roky po svojej rozlúčke s kariérou ...

NEWPORT BEACH 12. júla (SITA) - Američan Pete Sampras, niekdajšia svetová tenisová jednotka, má za sebou debut v súťaži pod názvom World Team Tennis (WTT). Sampras sa štyri roky po svojej rozlúčke s kariérou objavil v tejto americkej poloprofesionálnej lige v kalifornskom tíme Newport Beach Breakers, ktorý podľahol St. Louis Aces celkovým skóre 20:22. Bývalý sedemnásobný wimbledonský víťaz predviedol zopár krásnych momentov zo systému hry podanie - volej, ktorá mu v uplynulom desaťroční priniesla veľkú česť a slávu. A hoci svoj zápas vo štvorhre vyhral, vo dvojhre nestačil na 211. hráča rebríčka ATP Entry Johna Paula Fruttera. „Bolo to úžasné, diváci nás krásne povzbudzovali. Už sa teším na ďalšie svoje zápasy v tejto zaujímavej súťaži,“ komentoval Sampras. V auguste už 35-ročný tenista ukončil profesionálnu kariéru po fantastickom triumfe na US Open v roku 2002, kde vo finále zdolal krajana Andreho Agassiho. Odvtedy sa príliš nezaťažoval myšlienkami na návrat, ale aj v jeho prípade zrejme platilo, že nikdy nehovor nikdy. „Na okruh ATP sa už určite nevrátim, ale túto súťaž si rád zahrám. Cítim, že v ďalších zápasoch sa budem zlepšovať. Veď moje podanie je stále dostatočne tvrdé,“ dodal jeden z najväčších tenistov histórie, ktorý sa dovedna 14-krát tešil z víťazstva na turnaji s prívlastkom Grand Slamu.

Sampras by mal v najbližších dvoch týždňoch odohrať za Beach Breakers ďalších šesť stretnutí. Súťaž WTT Pro League hrá 12 tímov a z bývalých veľkých hráčov sa už na dvorcoch v jej rámci objavili Björn Borg, Jimmy Connors, John McEnroe, Martina Navrátilová, Chris Evertová, či Billie Jean Kingová, ktorá celú súťaž v roku 1974 aj založila.

Súvisiace články