Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Sampras prehral, ale návrat na tenisové dvorce si užíval

Sportnet|Publikované 12. júl 2006 o 22:00

NEWPORT BEACH - Američan Pete Sampras, niekdajšia svetová tenisová jednotka, má za sebou debut v súťaži World Team Tennis (WTT). Sampras sa tri roky po svojej rozlúčke s kariérou objavil v tejto americkej poloprofesionálnej lige v kalifornskom tíme Newpor

Pete Sampras počas aprílového exhibičného zápasu proti Robbymu Ginepriovi v Houstone. FOTO - TASR/AP

t Beach Breakers, ktorý podľahol St. Louis Aces celkovým skóre 20:22.

Bývalý sedemnásobný wimbledonský víťaz predviedol zopár krásnych momentov zo systému hry podanie - volej, ktorá mu v uplynulom desaťročí priniesla úspechy. Zápas vo štvorhre vyhral, no vo dvojhre nestačil na 211. hráča rebríčka ATP Entry Johna Paula Fruttera.

"Bolo to úžasné, diváci nás krásne povzbudzovali. Už sa teším na ďalšie zápasy. Na okruh ATP sa už určite nevrátim, ale túto súťaž si rád zahrám. Cítim, že v ďalších zápasoch sa budem zlepšovať. Veď moje podanie je stále dostatočne tvrdé," komentoval onedlho 35-ročný Sampras, jeden z najväčších tenistov histórie, víťaz 14 grandslamových turnajov.

Sampras by mal v najbližších dvoch týždňoch odohrať za Beach Breakers ďalších šesť stretnutí. V súťaži WTT Pro League hrá 12 tímov a z bývalých veľkých tenistov si v nej zahrali Björn Borg, Jimmy Connors, John McEnroe, Martina Navrátilová, Chris Evertová a Billie Jean Kingová, ktorá celú súťaž v roku 1974 založila.

(sita)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.