Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Šampiónka z roku 2004 Myskinová si zahrala len 38 minút

SITA|Publikované 30. máj 2007 o 15:24

PARÍŽ 30. mája (SITA) - Šesť ruských tenistiek postúpilo v stredu do 2. kola a ďalšie dve už do 3. kola dvojhry na druhom grandslamovom turnaji roka Roland Garros v Paríži (dotácia 15 264 500 eur). Na ...

PARÍŽ 30. mája (SITA) - Šesť ruských tenistiek postúpilo v stredu do 2. kola a ďalšie dve už do 3. kola dvojhry na druhom grandslamovom turnaji roka Roland Garros v Paríži (dotácia 15 264 500 eur). Na parížskej antuke uspeli vo svojich úvodných vystúpeniach aj tri vysoko nasadené Rusky. Dvojka turnaja Maria Šarapovová si poradila s francúzskou antukovou špecialistkou Emilie Loitovou 6:3, 7:6 (4). Dvojnásobná grandslamová víťazka nehrala svoj najlepší tenis, jej zranené rameno ešte nie je úplne v poriadku. "Stále to nie je ono. Budem s tým bojovať," vyhlásila 20-ročná Ruska. Trojka a vlaňajšia finalistka Svetlana Kuznecovová nedala šancu svojej krajanke Jekaterine Byčkovovej a vyprevadila ju s výsledkom 6:0, 6:3. Hladko postúpila aj deviatka Anna Čakvetadzeová po zdolaní Austrálčanky Alicie Molikovej 6:2, 6:3. Desiatka Dinara Safinová po víťazstve nad Izraelčankou Tziporou Obzilerovou 6:1, 6:0 a trinástka Jelena Dementievová po triumfe nad Francúzkou Mathilde Johanssonovou 7:5, 7:5 sú už dokonca v 3. kole.

Smutný návrat do veľkého tenistu zažila v Paríži šampiónka spred troch rokov, ďalšia Ruska Anastasia Myskinová. Jej vystúpenie v 1. kole trvalo len 38 minút, ktoré stačili Američanke Meghann Shaughnessyovej na hladkých 6:1, 6:0. Dlhodobými zdravotnými problémami sužovaná 25-ročná Moskovčanka (v januári podstúpila operáciu chodidla) odohrala v tomto roku pred Roland Garros len jeden súťažný zápas a naposledy vyhrala ešte vlani v auguste, keď sa tešila z postupu do finále v Štokholme. "Som realistka. Vedela som, že na víťazstvo to dnes nebude, ale taký zlý výsledok som nečakala. Videli ste sami, pohybovala som sa ako veľká krava," použila expresívne porovnanie na svoj výkon Myskinová.


Súvisiace články