Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Šampionát zakončí mix družstiev

Sportnet|Publikované 16. feb 2007 o 23:00

AARE. Majstrovstvá sveta v zjazdovom lyžovaní zakončia v nedeľu ženy i muži v súťaži družstiev, ktorá je kombináciou super-G a slalomu.

Určovať favoritov pred jednotlivými súťažami MS je v zjazdárskom svete všeobecne záležitosť vrtkavá. V prípade tímových pretekov to platí dvojnásobne, o čom svedčí medailové zrkadlo šampionátu v Aare. V nedeľu sa podujatie zavŕši akciou, na ktorej sa Slovensko pre slabý výkonnostný koeficient nezúčastní. Ambície majú všetci. Severania s jednou megahviezdou, tradične silné a vyrovnané alpské družstvá Rakúska, Švajčiarska, Talianska, Francúzka, alebo nevyspytateľné zámorské kolektívy.

Pred dvomi rokmi novinka MS mala až nečakane pozitívne ohlasy. Rakúšan Benjamin Raich v nej túžil získať tretiu zlatú medailu a hoci sa mu to nepodarilo, hovoril o skvelej príhode. Tímové preteky priniesli niekoľko zaujímavých poznatkov, akými sú aj lyžiarska taktika a stupňovanie napätia. No aj niekoľko pozoruhodných faktov pri možnosti porovnania časov medzi mužmi a ženami na tých istých, hoci oproti štandardu trochu skrátených tratiach.

Najrýchlejšiu jazdu v super-G predviedla Talianka Nadja Fanchiniová a bola o 3,45 s pomalšia ako najrýchlejší muž Američan Daron Rahlves. V slalome bol rozdiel iba 2,38 s medzi Nemcom Felixom Neureutherom a Sonjou Nefovou. Švajčiarka však dosiahla o 31 stotín rýchlejší čas ako člen majstrovského tímu Nemecka Andreas Ertl, hoci ten už išiel ako istý zlatý medailista v poslednej jazde poloexhibične. (tasr)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.