Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Šampionát veľkou výzvou mladých Slovákov

Sportnet|Publikované 6. aug 2008 o 22:00

Len nedávno sa skončil európsky šampionát juniorov v rumunskom Brašove, kde malo Slovensko svoje želiezko v ohni a už dnes odchádzajú naši kadeti pod

vedením trénera Dušana Timka na svoj prvý európsky šampionát do Brna.

KOŠICE. Pre tento mladý mančaft bol už postup medzi šestnástku najlepších celkov starého kontinentu veľkým úspechom. Od piatka (od 8. do 17. augusta) ich čaká ako posledných mládežníkov európsky šampionát u našich západných susedov a prvým súperom bude Španielsko.

Odhodlanie im nechýba

V Brne sa naši reprezentanti predstavia v základnej C-skupine so Španielskom, Maďarskom a Chorvátskom. Všetko sú to hádzanársky vyspelé krajiny, ktoré majú aj viac medzinárodných skúsenosti ako naši. Napriek tomu však zverencom trénera D. Timka nechýba odhodlanie zabojovať a prekvapiť niektorého zo súperov zvučnejšieho mena. "Skupina, v ktorej hráme, je dosť silná a presadiť sa nebude vôbec ľahké. Podarilo sa nám získať niekoľko informácií o Španieloch, ktorých sme včera pred stretnutím s mužmi ŠKP Bratislava sledovali na videozázname. S Maďarskom sme hrali v nedávnej kvalifikácii a Chorvátsko uvidíme až na šampionáte. Ak si zoberieme, s kým hráme v skupine, tak je jasné, že nepatríme k favoritom, ale necestujeme ani v porazeneckej nálade. V družstve vládne veľmi žičlivá atmosféra, chlapci sú zdravotne fit a nechýba im veľké odhodlanie," hovorí tréner Dušan Timko. Pre neho aj hráčov je to prvá vážna skúška na medzinárodnej scéne, ak nerátame úspešne zvládnutú kvalifikáciu. "Všetci sme plní očakávania z prvého stretnutia, ktoré môže veľa napovedať. V príprave sme sa snažili nič nepodceniť, ale chýba nám kontakt s rovesníkmi zo zahraničia. Nemáme veľa skúseností z náročných duelov a náš výber je zložený z hráčov našej dorasteneckej ligy. Prevládajú v ňom hráči Košíc, Prešova a Považskej Bystrice. Nemáme v družstve výraznú individualitu, ale spoliehame sa na oduševnený a kolektívny výkon. Domnievam sa, že sme vybrali najlepšie, čo doma v tejto vekovej kategórii máme, pričom našom slabinou sú ľaváci, ktorých je málo. Na šampionáte sa chceme ukázať v čo najlepšom svetle a zabojovať o čo najlepší výsledok. O postupe môžeme zatiaľ snívať, lebo si neviem predstaviť, na koho úkor by sme postúpili. Nechceme lietať v oblakoch, ale držíme sa pevne na zemi. Pre nás bude úspechom každý získaný bod," dodal D. Timko.

Tesne pred odchodom odohrali dve prípravné stretnutia naši kadeti proti seniorským celkom Modry a ŠKP, v ktorých naznačili solídnu formu. Do dejiska šampionátu sa vydajú dnes na pravé poludnie a podvečer ich čaká prvý tréning v hale Královo Pole v Brne. Program C-skupiny - zajtra 13.30 h Chorvátsko - Maďarsko, 15.30 Španielsko - Slovensko, sobota: 14.30 h Slovensko - Chorvátsko, 16.30 Maďarsko - Španielsko, nedeľa: 14.30 h Chorvátsko - Španielsko, 16.30 Maďarsko - Slovensko.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.