Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Šampionát v Aare otvorí kráľ Carl XVI. Gustaf

SITA|Publikované 2. feb 2007 o 07:55

AARE 2. februára (SITA) - Malou slávnosťou na námestí v Aare v piatok po 19.00 h otvoria 39. majstrovstvá sveta v alpských lyžiarskych disciplínach. Slávnostnú reč prednesú prezident Medzinárodnej lyžiarskej ...

AARE 2. februára (SITA) - Malou slávnosťou na námestí v Aare v piatok po 19.00 h otvoria 39. majstrovstvá sveta v alpských lyžiarskych disciplínach. Slávnostnú reč prednesú prezident Medzinárodnej lyžiarskej federácie Gian-Franco Kasper, ako aj švédsky kráľ Carl XVI. Gustaf, ktorý šampionát oficiálne otvorí. Medzi účinkujúcimi na slávnostnom ceremoniáli nebudú chýbať švédske zjazdárky Anja Pärsonová a Anna Ottossonová, skladbu venovanú majstrovstvám sveta „Catch me, if you can“ (Chyť ma, ak to dokážeš) zaspieva švédska speváčka Ana Johnssonová, známa napríklad titulnou piesňou k filmu Spiderman 2 ("We are").

Slávnostný úvod MS 2007 na Medal Plaza, teda mieste odovzdávania medailí, by mal byť podľa organizátorov po dramaturgickej stránke pohľadom do histórie, ale aj súčasnosti Švédska. Dojem by mali dotvárať svetelná šou a rôzne videoprojekcie. Očakáva sa účasť piatich až desiatich tisícok divákov.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.