Pondelok, 21. júna, 2021Meniny má Alojz

Samostatné nájazdy by mohli zatraktívniť zápasy NHL

Sportnet|13. feb 2004 o 00:00

NEW YORK - Samostatné nájazdy by mohli zatraktívniť NHL. Ako informuje denník USA Today, vedenie NHL požiadalo nižšiu súťaž AHL, aby v budúcej sezóne vyskúšala samostatné nájazdy po päťminútovom predĺžení.

NHL dlho tvrdo odmietala samostatné nájazdy, ale počet priaznivcov tohto rozhodnutia zápasu rok čo rok stúpa. „Tu na juhu chodia diváci na zápas často len pre trestné strieľanie," povedal Brian Eklund, brankár Pensacoly, ktorá hrá súťaž ECHL. Eklund hovorí, že počas nájazdov všetci fanúšikovia vstanú a často hlasno kričia meno hráča, ktorého si želajú na nájazd. Odporcovia tvrdia, že je neprirodzené, aby nájazdy rozhodli o víťazovi. Porovnávajú to s tým, keby basketbalový duel mali rozhodnúť trestné hody.

„Hráči to majú radi, pretože sa môžu ľahko stať hrdinami. Majú proti sebe len brankára a, v našom prípade, 5000 fanúšikov," povedal Brian McKenna, komisár ECHL. Odporcovia však argumentujú aj tým, že ak pravidlo vstúpi do platnosti v základnej časti, postupom času ho zavedú aj v play off a odstránia tak tradičné napínavé dlhé zápasy vyraďovacej časti. Bývalý brankár NHL Darren Eliot by v play off skôr privítal predĺženie 4 na 4 ako nájazdy. „Prehrať zápas jedným pokazeným strieľaním by znehodnotilo celú hru," tvrdí Eliot. Predĺženie štyri na štyri sa hrá v základnej časti, v play off už nastupujú tímy v plnom počte. (sita)

Súvisiace články

Tipuj bez rizika až za 20 €
Viac
Kurzy prináša
02:00
NHL - NHL
Montreal Canadiens vs. Vegas Golden Knights
02:00
NHL - Stanley Cup
Tampa Bay Lightning vs. New York Islanders
Kurzy prináša