Pondelok, 26. júla, 2021Meniny má Anna, Hana, Anita

Sammer už netrénuje Dortmund

Sportnet|31. máj 2004 o 00:00

DORTMUND - Vedenie nemeckého futbalového klubu Borussia Dortmund sa včera dohodlo s trénerom Matthiasom Sammerom na skončení vzájomnej spolupráce k 30. júnu.

"Už dva roky smeruje výkonnosť nášho mužstva nadol. Museli sme niečo urobiť. Pre obe strany je takýto krok veľmi ťažký, ale zhodli sme sa, že momentálne je to najlepšie riešenie," povedal prezident BVB Gerd Niebaum.

Sammer vyhral ešte ako hráč s Dortmundom v roku 1997 Ligu majstrov a po ukončení aktívnej kariéry zostal na Westfálskom štadióne ako tréner. Bývalý 51-násobný reprezentant niekdajšej NDR a Nemecka doviedol svojich zverencov k zisku domáceho titulu v roku 2002 a postúpil do finále Pohára UEFA, potom sa však aj pre veľkú finančnú krízu začal úpadok Borussie. V práve skončenom súťažnom ročníku obsadili žlto-čierni až siedme miesto v tabuľke I. bundesligy a nevybojovali si ani účasť v Pohári UEFA.

Kým Sammer pravdepodobne nahradí Felixa Magatha na lavičke VfB Stuttgart, meno jeho nástupcu v Dortmunde by malo byť známe v priebehu budúceho týždňa. Funkcionári Borussie vraj už oslovili Holanďana Berta van Marwijka, ktorý skončil svoje úspešné pôsobenie vo Feyenoorde Rotterdam.

(sita)

Súvisiace články