Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

Šaľu delí od 6. titulu už len jedno víťazstvo

TASR|29. apr 2001 o 21:41

Šaľa 29. apríla (TASR) - Hádzanárky slovenského majstra Slovana Duslo Šaľa zvíťazili cez víkend v oboch domácich stretnutiach finálovej série extraligy ...

Šaľa 29. apríla (TASR) - Hádzanárky slovenského majstra Slovana Duslo Šaľa zvíťazili cez víkend v oboch domácich stretnutiach finálovej série extraligy hádzanárok. Nad Plastikou Nitra vedú 2:0 na zápasy a od zisku 6. majstrovského titulu ich delí už iba jediné víťazstvo. Séria pokračuje tretím zápasom v sobotu 5. mája v Nitre.

Duslo Šaľa - Plastika Nitra 25:23 (12:9)

Zostavy a góly:

Duslo: Kudročová, Kodayová - Flašková 3, Caltíková 1, Sedláková, Fečová, Sulijová, Ladicsová 1, Vlčková 9/1, Dubajová 8/2, Bánková 3, Kollárová,

Plastika: Začková - Lieskovská, Tárošová 2, Hrabovská 4/1, Hanakovičová 4/1, Hajíčková 4, M. Harišová 2, Šimáková 7/2, Srňanská, Mesárošová.

Rozhodcovia Podlucký a Rudinský, vylúčené 1:3, sedemmetrové hody 4/3 - 5/4, 700 divákov.

V prvom polčase sa Šaľanky presadzovali najmä dvoma reprezeznt spojkkami, Dubajovou a Vlčkovou. Až v 19,. min sa do listiny strelkýň zapísala tretia, Blašková. Domáce si niekoľkokrát vypracopvali troj až štvorgólový náskok, ale hráčkam spod Zobora sa ho vždy podarilo eliminovať keď proti domácim brankárkam uspeli najmä početnými podstrelmi. Do druhého polčasu však obhajkyne titulu išli s trojgólovým náskokom. V ňom síce nezopakovali sobotňajšiu gólovú exhibíciu, ale svoj náskok udržali a vytvorili si tak dobrý základ pred zápasmi v Nitre.

Hlasy trénerov:

Ján Packa, tréner Dusla: "Oproti prvému zápasu, v ktorom sme podali kvalitnejší výkon, sme dnes hrali trocha kŕčovito a nevedeli sme sa dostať do správneho tempa. S vedením 2:0 som samozrejme spokojný a budeme sa snažiť rozhodnúť sériu už v prvom zápase v Nitre."

Pavel Humel, tréner Plastiky: "Prvý zápas sme hrali veľmi slabo v obrane, svoje hráčky som nespoznával, neviem, či sa súperiek zľakli. V útoku sme hrali alibisticky a odovzdávali domácim zadarmo lopty. Dnes sme sa už poučili a nebyť školáckych chýb, mohlo to byť ešte dramatickejšie. V oboch zápasoch sa naplno prejavilo, ako veľmi nám chýba zranená Ivánková."

Súvisiace články