Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Sališovi sa v drese Humenného darí dávať góly

Strelci FK Humenné. Zľava Jurov, Sališ a Voroňák. (Autor: Pavel Andraščík)
Sportnet|Publikované 22. dec 2015 o 23:00

Reprezentantom Humenného v dlhodobých súťažiach je Futbalový klub. Pôsobí v V. lige.

Reprezentantom Humenného v dlhodobých súťažiach je Futbalový klub (FK). Pôsobí v V. lige, skupine Vihorlatsko-duklianskej, ktorú riadi Východoslovenský futbalový zväz.

HUMENNÉ. Po jesennej časti je FK na 2. mieste s výborným skóre 38:6. O 35 gólov (tri góly do tabuľky boli zarátané za kontumačnú výhru s Hanušovcami nad Topľou) sa podelilo desať hráčov.

Najlepšie sa darilo Norbertovi Sališovi, autorovi jedenástich gólov. Tento hráč prišiel do FK Humenné počas minuloročnej zimnej prestávky z Bardejova, kde futbalovo vyrastal v žiackych a mládežníckych tímoch.

Ako 19-ročný po vydarenom futbalovom turnaji v Prahe vycestoval na skúšku do akadémie druholigového Bristol City (Anglicko). Po návrate na Slovensko hrával za Košice-Barcu, Svidník, Spišské Podhradie, ale aj inde. Istý čas pôsobil tiež v Rakúsku.

„Do Humenného som prišiel s cieľom vybojovať s tímom vyššiu súťaž. Z minuloročného kádra sme zostali iba traja, prišli noví spoluhráči, skúsení tréneri, kolektív sa stmelil, na ihrisku sa nám darí a sú aj výsledky. Strelecky mi to zatiaľ ide, no veľa šancí som aj zahodil. Dobre si rozumiem s Voroňákom a Jurovom. Počas zimnej prestávky hrávam 3b extraligu vo futsale za Bardejov. Po absolvovaní tvrdej zimnej prípravy verím, že v jarnej časti sa pobijeme o prvenstvo a postúpime. Humenné si zaslúži hrať vyššiu súťaž,“ vyznal sa 27-ročný Sališ.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.