Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Šalianky v 1. kole LM neuspeli na palubovke Vilniusu

TASR|9. sep 2001 o 17:31

Vilnius 9. septembra (TASR) - Hádzanárky úradujúceho slovenského majstra Slovana Duslo Šaľa neuspeli v úvodnom zápase Ligy majstrov na palubovke litovského ...

Vilnius 9. septembra (TASR) - Hádzanárky úradujúceho slovenského majstra Slovana Duslo Šaľa neuspeli v úvodnom zápase Ligy majstrov na palubovke litovského Eastconu AG Vilnius a prehrali 20:24. V budúcotýždňovej odvete v Šali budú musieť vymazať štvorgólové manko, ak chcú myslieť na postup do 2. kola proti dánskemu celku GOG Gudme.

Eastcon AG Vilnius (Lit.) - Slovan Duslo Šaľa 20:24 (9:13)

Zostava a góly Šale: Kodayová - Flašková 2, Bánková 6, Sedláková, Caltíková 4, Sulijová, Kormanová 2, Fečová 3, Hrabovská 3/3, Ladicsová. Rozhodovali: Šaľ, Konopľastyj (obaja Ukr.).

Zverenkyne trénerky Dariny Braunovej začali dobre a hneď v úvode zápasu viedli 2:0, potom sa však stále častejšie začala presadzovať litovská reprezentačná spojka Pekarskyteová a naopak pokusy šalianskych strelkýň končili výbornými zákrokmi domácich brankárok. Po zmene strán sa slovenské majsterky vyvarovali častých technických chýb z prvej časti hry, no v eliminovaní náskoku domácich ich brzdil prísny meter ukrajinského rozhodcovského dua.

"Nikdy to nerobím, no dnes mám veľmi ťažké srdce na rozhodcov. Evidentne nás v druhom polčase svojimi verdiktmi poškodili. Napriek tomu verím, že ak v odvete podáme zodpovedný výkon, postup nám nemôže ujsť," skonštatoval po stretnutí prezident klubu Ján Hudák.

br

Súvisiace články