Pondelok, 20. septembra, 2021Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava

Šalianky v 1. kole LM neuspeli na palubovke Vilniusu

TASR|9. sep 2001 o 18:15

Vilnius 9. septembra (TASR) - Hádzanárky úradujúceho slovenského majstra Slovana Duslo Šaľa neuspeli v úvodnom zápase Ligy majstrov na palubovke litovského ...

Vilnius 9. septembra (TASR) - Hádzanárky úradujúceho slovenského majstra Slovana Duslo Šaľa neuspeli v úvodnom zápase Ligy majstrov na palubovke litovského Eastconu AG Vilnius a prehrali 20:24. V budúcotýždňovej odvete v Šali budú musieť vymazať štvorgólové manko, ak chcú myslieť na postup do 2. kola proti dánskemu celku GOG Gudme.

Eastcon AG Vilnius (Lit.) - Slovan Duslo Šaľa 20:24 (9:13)

Najviac gólov Vilniusu: Pekarskyteová 8, Vysockaiteová 8/4.

Zostava a góly Šale: Kodayová - Flašková 2, Bánková 6, Sedláková, Caltíková 4, Sulijová, Kormanová 2, Fečová 3, Hrabovská 3/3, Ladicsová. Rozhodovali: Šaľ, Konopľastyj (obaja Ukr.), vylúčenia: 1:1, 7m hody: 6/4 - 4/3, 500 divákov.

Zverenkyne trénerky Dariny Braunovej začali dobre a hneď v úvode zápasu viedli 2:0, potom sa však stále častejšie začala presadzovať litovská reprezentačná spojka Pekarskyteová a naopak pokusy šalianskych strelkýň končili výbornými zákrokmi domácich brankárok. Po zmene strán sa slovenské majsterky vyvarovali častých technických chýb z prvej časti hry, no v eliminovaní náskoku domácich ich brzdil prísny meter ukrajinského rozhodcovského dua.

"Nikdy to nerobím, no dnes mám veľmi ťažké srdce na rozhodcov. Evidentne nás v druhom polčase svojimi verdiktmi poškodili. Napriek tomu verím, že ak v odvete podáme zodpovedný výkon, postup nám nemôže ujsť," skonštatoval po stretnutí prezident klubu Ján Hudák.

Rovnako rozhorčená bola po zápase aj kormidelníčka Braunová: "Hanba na celú EHF, že dovolí, aby sa v pohárových zápasoch pískalo takýmto spôsobom. Po zápase spoločne s nami krútil hlavou aj samotný delegát EHF Poliak Sczepanski, no z toho my nič nemáme. Rozhodcovia nás nikdy nepustili bližšie ako na rozdiel troch góloch. Dievčatá i ja však sľubujeme, že doma to bude iný zápas a najmä s lepším výsledkom."

br

Súvisiace články