Streda, 20. októbra, 2021Meniny má Vendelín

Šalianky do 3. kola Pohára EHF

TASR|19. okt 2003 o 22:42

Funchal 19. októbra (TASR) - Hádzanárky Slovana Duslo Šaľa remizovali v nedeľu vo Funchali na Madeire s miestnym SAD Andebol v odvete 2. kola Pohára EHF ...

Funchal 19. októbra (TASR) - Hádzanárky Slovana Duslo Šaľa remizovali v nedeľu vo Funchali na Madeire s miestnym SAD Andebol v odvete 2. kola Pohára EHF 27:27 a postúpili do 3. kola súťaže. Postupovú istotu však zverenky trénerky Dariny Braunovej mohli prakticky cítiť už po prvom dueli v Šali, keď súperky rostrieľali 31:16.

Meno súpera sa slovenské vicemajsterky dozvedia po utorňajšom žrebe v sídle EHF vo Viedni.

Chemičky napriek obrovskému náskoku nezačali pasívne a v prvej časti duelu vyhrávali. Do činenia však mali akoby s vymeneným družstvom súpera, v ktorého bránke sa prekonávala Gouveiová a ktorý sa prezentoval najmä oveľa lepšie organizovanou obranou. O dvojgólové vedenie Šalianky prišli počas štvorminútového oslabenia o dve hráčky, ktoré poslalo do minitrháku domáce. Vďaka strelecky disponovanej Šalatovej však hostky počas celého zápasu držali s Madeirou krok a v závere sa im aj podarilo vyrovnať.

"Netvrdím, že som úplne spokojná s výkonom môjho kolektívu, ale aj remíza je cenná. Vedeli sme, že výsledok prvého zápasu nezodpovedal skutočnej kvalite Madeirčaniek a musím priznať, ža aj v našej obrane to dnes dosť škrípalo. Naopak súperky hrali v defenzíve o triedu lepšie ako pred týždňom a v bránke sa veľmi darilo ich gólmanke," zhodnotila bezprostredne po stretnutí trénerka Braunová.

Madeira SAD Andebol - Slovan Duslo Šaľa 27:27 (14:12)

Najviac gólov Madeiry: Seabraová 7, Pásztorová a Brigováczová po 5, Tavaresová 4, Camachová 3

Zostava a góly Šale: Fabiánová, Harišová - Flašková 3, Hrabovská 3/1, Géczová 1, Sedláková, Šalatová 10/2, Kollárová, Kuťková, Stuparičová 2, Dubajová 6/2, Caltíková 1, Halásová 1. Vylúčenia: 4:6, ČK: Dubajová (Šaľa) za 3 vylúčenia, 7m hody: 6/4 - 7/6. Rozhodcovia: Leifsson, Palsson (obaja Isl.), 300 divákov.

Prvý zápas 31:16, do 3. kola Pohára EHF postupuje Šaľa

Súvisiace články