Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Šalianky deklasovali Plastiku a obhájili titul

TASR|5. máj 2001 o 23:09

Nitra 5. mája (TASR) - Hádzanárky Slovana Duslo Šaľa zvíťazili v treťom zápase finále play off na palubovke Plastiky Nitra 35:20 (17:5) a obhájili tak minuloročné víťazstvo v extralige. Na zápasy vyhrala Šaľa 3:0.

Plastika Nitra - Duslo Šaľa 20:35 (5:17)

Zostavy a góly:

Plastika: Začková - Lieskovská, Tárošová, Hrabovská 1, Hanakovičová 4/2, Hajíčková 1, M. Harišová 3/1, Šimáková 8/2, Srňanská 3, Mesárošová.

Duslo: Kudročová, Kodayová - Flašková 4, Caltíková 3, Sedláková 1, Fečová, Sulijová 3, Ladicsová 1, Vlčková 3, Dubajová 10/3, Bánková 10, Kollárová,

Rozhodcovia Hippík a Subák , vylúčené 1:1, sedemmetrové hody 6/5 - 3/3, 300 divákov.

Hoci úvodný gól padol po strele domácej Šimákovej, zápas mali od začiatku pevne v rukách chemičky, ktoré okamžite dokázali odpovedať po akciách Vlčkovej a Dubajovej. Hosťky svoj náskok vďaka vynikajúcej obrane na čele s brankárkou Kudročovou a vynikajúcej strelbe postupne zvyšovali. Naopak hráčky Plastiky sa nevedeli presadiť v útoku a prvý úspešný zákrok Záčkovej prišiel až v 13. min za stavu 3:9. Do konca polčasu bolo vidieť na palubovke iba jedno družstvo a Šalianky tak mohli v šatni už po úvodných tridsiatich minútach hry vďaka dvanásťgólovému náskoku myslieť na oslavy šiesteho majstrovského titulu.

Obraz hry sa po výmene strán príliš nezmenil a náskok obhajkýň titulu narástol po strele Flaškovej v 37. min až na hrozivých pätnásť gólov. Od ešte väčšieho debaklu zachránil bez ladu a skladu hrajúce Nitrianky tréner Dusla Ján Packa, ktorý poslal na záver na palubovku aj hráčky z lavičky.

Hlasy trénerov:

Pavel Hummel, tréner Plastiky: "Po prehre mi nezostáva nič ine iba súperovi zagratulovať k obhajobe titulu. Z výkonu mojich hráčok som sklamaný, pretože hrali bez nasadenia, ustráchane a zahadzovali šance, ktoré by premenili aj dorastenky."

Ján Packa, tréner Dusla: "Myslím si, že zisk titulu sme korunovali vynikajúcim výkonom a súpera sme predčili po všetkých stránkach."

Katarína Dubajová, najlepšia strelkyňa Dusla: "Chceli sme rozhodnúť už v treťom zápase, čo sa nám vďaka bojovnému výkonu a vynikajúcej defenzíve podarilo. Myslím si, že predvedeným výkonom sme dokázali, že titul nám patrí zaslúžene."

Súvisiace články