Pondelok, 20. septembra, 2021Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava

Šalianky čaká v odvete 2. kola Pohára EHF pokus o zázrak

TASR|11. okt 2001 o 10:41

Šaľa 11. októbra (TASR) - Hádzanárky slovenského majstra Slovana Duslo Šaľa sa napriek veľmi nepriaznivému výsledku z prvého zápasu 2. kola Pohára EHF podľa trénerky Dariny Braunovej pokúsia urobiť všetko nielen pre víťazstvo...

Šaľa 11. októbra (TASR) - Hádzanárky slovenského majstra Slovana Duslo Šaľa sa napriek veľmi nepriaznivému výsledku z prvého zápasu 2. kola Pohára EHF podľa trénerky Dariny Braunovej pokúsia urobiť všetko nielen pre víťazstvo, ale aj pre postup cez dánsky Frederikshavn.

Šalianky uplynulú sobotu prehrali na palubovke posledného tímu dánskej ligy Fox Team Nord Frederikshavn o deväť gólov. "Takýto rozdiel je na zápas v európskej pohárovej súťaži veľmi vysoký," skonštatovala trénerka Braunová, no pokračovala: "Aj v Dánsku sme však hrali vyrovnanú partiu a doplatili sme na nepremieňanie šancí. Naopak v stredu v predohrávke proti Interu hráčky využili všetky príležitosti a hrali veľmi dobre. V odvete s Frederikshavnom nám nebude chýbať ani kapitánka Marcela Fečová, ktorá v stredu síce utrpela zranenie, ale našťastie to nie je nič vážne. Po taktickej stránke nemienime niečo meniť s výnimkou osobnej obrany Maďarky Nagyovej."

V predohrávke 6. kola extraligy majster zdolal jednoznačným spôsobom Inter 33:20 a opäť nenašiel v novom ročníku premožiteľa.

Odvetný súboj s dánskym tímom, ktorý pricestuje v piatok popoludní a bude ubytovaný v Seredi, je na programe v sobotu o 18.00 v Mestskej športovej hale v Šali, rozhodovať bude macedónska dvojica Kamiševski, Nikolovski.

br

Súvisiace články