Piatok, 24. septembra, 2021Meniny má Ľuboš, Ľubor

Šalianky berú z Vilniusu akékoľvek víťazstvo

TASR|7. sep 2001 o 14:24

Bratislava 7. septembra (TASR) - Hádzanárky úradujúceho majstra Slovana Duslo Šaľa odlietajú v sobotu z Bratislavy do litovského Vilniusu (s prestupom ...

Bratislava 7. septembra (TASR) - Hádzanárky úradujúceho majstra Slovana Duslo Šaľa odlietajú v sobotu z Bratislavy do litovského Vilniusu (s prestupom v Prahe), kde ich v nedeľu o 14.00 čaká proti domácemu Eastconu AG úvodný zápas 1. kola Ligy majstrov. Víťaznú, hoci nie celkom vydarenú generálku absolvovali zverenky trénerky Dariny Braunovej v stredu, keď po prehratom polčase získali povinný úspech na palubovke nováčika zo Zlatnej. V metropole pobaltskej krajiny ich však čaká silnejší súper.

"Som rada, že máme extraligový zápas za sebou a že všetky hráčky sú zdravé. Dievčatá sú nažhavené a chcú ísť v súťaži ďalej ako do prvého kola. Podľa videozáznamov je to súper, cez ktorého by sme mali postúpiť. Vilnius má mladé družstvo, pozor si budeme musieť dávať hlavne na ich pivotku, ľavú a strednú spojku. Myslím, že našou výhodou je dostatok pohárových skúseností. Neberieme nič na náhodu a z Litvy chceme priniesť víťazstvo. Stačí aj jednogólové," uviedla pred odchodom kormidelníčka Dusla D. Braunová.

Stretnutie povedie ukrajinská rozhodcovská dvojica Šal, Konopľastyj. Odveta je na programe v šalianskej mestskej športovej hale v sobotu 15. septembra o 18.00. V ďalšom účinkovaní v pohárovej Európe čaká Šaľu v každom prípade zástupca z krajiny aktuálneho olympijského víťaza - Dánska. V prípade postupu sa stretne v 2. kole LM s GOG Gudme. Ak chemičky neuspejú - v 2. kole Pohára EHF ich čaká Fox Team Nord Frederikshavn.

Súvisiace články