Piatok, 16. apríla, 2021Meniny má Dana, Danica

Šalatová ohlásila návrat, zapojí sa do prípravy v Šali

TASR|4. jan 2006 o 13:42

Šaľa 4. januára (TASR) - Slovenská hádzanárka s reprezentačnými skúsenosťami Andrea Šalatová sa po materskej dovolenke chystá vrátiť na palubovky a plánuje ...

Šaľa 4. januára (TASR) - Slovenská hádzanárka s reprezentačnými skúsenosťami Andrea Šalatová sa po materskej dovolenke chystá vrátiť na palubovky a plánuje sa zapojiť do prípravy s Duslom Šaľa. Tridsaťdvaročná skúsená spojka, ktorá počas svojej bohatej kariéry obliekala okrem materskej Šale aj dresy BCT Danubius Bratislava a ŠK Zekon-PSJ Chemkostav Michalovce, pri oslavách majstrovského titulu Dusla v roku 2004 oficiálne oznámila koniec aktívnej kariéry. Po poldruharočnej prestávke sa však rozhodla vrátiť.

"Rozhodla som sa, že to ešte s hádzanou skúsim. Doposiaľ som sa pripravovala individuálne, no čoskoro sa plánujem zapojiť do prípravy so šalianskym družstvom. Hlavne sa chcem do kondície dostávať pomaly, aby som to neunáhlila. Aj preto som sa najprv pripravovala sama, uvidíme, ako budem znášať kolektívnu záťaž," prezradila Šalatová, pre ktorú nie je návrat na palubovku po materskej dovolenke žiadnou novinkou. Po narodení syna Tomáša ho zvládla, ako to bude teraz po dcérke Radke však nedokáže predpovedať. "Teraz sa chcem sústrediť predovšetkým na to, aby som návrat do družstva zvládla po fyzickej stránke čo najlepšie. A kedy si trúfam nastúpiť na stretnutie? Neviem, uvidím, ako sa budem cítiť," nešpecifikovala termín svojho návratu do zostavy Dusla odchovankyňa šalianskej hádzanej.

Šalatová môže byť vďaka svojim bohatým skúsenostiam tromfom zatiaľ nepresvedčivého Dusla, ktorému aktuálne patrí v tabuľke WHIL až štvrté miesto, tobôž keď ďalšia opora Lýdia Fýbryová ohlásila odchod na materskú dovolenku. "Je jasné, že Šali budem chcieť pomôcť k návratu na špicu tabuľky i obhajobe majstrovského titulu, no ťažko môžem teraz predpokladať, ako rýchlo a či vôbec sa dostanem do optimálnej hernej formy. Je o mne známe, že nerada prehrávam, nuž sa budem snažiť dodať sebadôveru aspoň spoluhráčkam," dodala Šalatová.

br la

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články