Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Šalata: Máme to dobre rozohrané

Prešovskí volejbalisti (na snímke v útoku). Budú zajtra v Trenčíne bojovať o postup do bojov o konečné 5.-6. miesto. (Autor: orim)
Sportnet|Publikované 30. mar 2012 o 00:00

Volejbalisti VK Mirad PU Prešov nastúpia na svoj odvetný súboj o konečné 5. – 8. miesto zajtra proti hráčom spod hradu Matúša Čáka.

Prešovčania na domácej palubovke vyhrali minulú sobotu hladko 3:0 (21, 15, 19) a ujali sa vedenia v sérii hranej na dva zápasy 1:0.

PREŠOV. Pred zajtrajším odvetným súbojom tak majú zverenci prešovského trénera Ľuboslava Šalatu výbornú východiskovú pozíciu.

V zápase celkov, ktoré už spolu odohrali v tejto sezóne celkovo päť stretnutí sa bude ale rozhodovať priamo na palubovke.

Šarišania majú vo vzájomnej sérii navrch, keď sa trikrát radovali z výhry, v Trenčíne však vždy ťahali za kratší koniec.

Lodivod VK Mirad PU Prešov Ľuboslav Šalata však vie, že posledný krok býva najťažší a tento zápas bude pre jeho zverencov opäť náročný.

„Zápas bude oproti domácemu ťažší, Trenčín hrá doma podstatne lepšie. Vedia sa trafiť poriadne do servisu a sú oveľa nebezpečnejší. Zapravdu mi dávajú aj naše vzájomné zápasy, u nich sme prehrali dvakrát 1:3, ale doma sme s nimi vždy vyhrali 3:0. AJ preto nás nečaká vôbec ľahký zápas.“

Výhra ich postavila opäť na nohy

Východisková pozícia hovorí jasne v prospech Prešovčanov. Tí doma zvíťazili 3:0 a získali na Trenčanov dvadsať bodov.

„Aj v prípade prehry 0:3, ak ale neprehráme o viac ako o dvadsať bodov, postúpime. Najlepší by bol však zisk jedného setu, ktorý by nám dal záruku postupu,“ dodal prešovský kormidelník, ktorý tiež podotkol, že domáca výhra proti hráčom spod hradu Matúša Čáka jeho zverencov opäť dostala do starých dobrých koľají.

„Výhra nám jednoznačne pomohla, pretože po predchádzajúcich prehrách sme trochu klesli na duchu a sebavedomí. Postavila nás na nohy, lepšie sa nám počas týždňa pracovalo na tréningu, celkovo bola lepšia atmosféra. Ideme do Trenčína s jasným cieľom ustrážiť si základný cieľ a tým je postup,“ zhrnul Ľuboslav Šalata.


Súvisiace články