Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Šaľanky po prehre 24:35 v odvete z ďalších bojov Pohára EHF vypadli

TASR|Publikované 18. feb 2006 o 21:25

Šaľa 18. februára (TASR) - Hádzanárky Slovana Duslo Šaľa v odvete osemifnále Pohára EHF prehrali s dánskym Ikastom Bording vysoko 24:35 a z ďalších bojov ...

Šaľa 18. februára (TASR) - Hádzanárky Slovana Duslo Šaľa v odvete osemifnále Pohára EHF prehrali s dánskym Ikastom Bording vysoko 24:35 a z ďalších bojov vypadli.

Slovan Duslo Šaľa - Ikast Bording (Dán.) 24:35 (8:17)

(Prvý zápas 28:30, postupuje Ikast.)

Zostava góly Šale: Fabiánová, Némethová, Flašková 4, Vlčková 5, Antalová, Gáborová 2, Fečová 1, Váradyová 1, Csalava 4, Halásová 6/4, Šalatová 1 - najviac gólov Ikastu: Milanovičová 9/3, Lagerströmová 4/1, Knudsenová a Henriksenová po 4. Rozhodovali: Bebetsos a Meimaridis (obaja Gr.), 7m hody: 5/4 - 5/4, vylúčené 2:4, 2000 divákov.

Na rozdiel od prvého zápasu nenechal dánsky favorit nič na náhodu a už od prvej minúty diktoval tempo. Šalanky sa nevedeli presadiť proti dôrazej obrane Ikastu, ktorá si už dala pozor na úspešné strelkyne chemičiek z úvodného súboja Halásovú a Vlčkovú. Prvý gól domácich dala až v 7. minúte agilná spojka Csalava. Dánky sa presadzovali zo všetkých postov, rýchlo získali bezpečný náskok a prakticky už po prvom polčase bolo rozhodnuté. Po zmene strán sa napriek zvýšenému úsiliu domácich obraz hry príliš nezmenil a Šalankám nepomohlo ani striedanie brankárok, ked Némethovú nahradila Fabiánová. Dánky bez problémov udržiavali bezpečný náskok a víťazstvom rozdielom triedy znovu povrdili, že v zápasoch pohárovej Európy sa im viac darí na ihriskách súperiek.

Darina Braunová, trénerka Šale: "V prvom polčase sme sa príliš tvrdohlavo snažili presadiť cez nepriechodný stred. Po zmene strán sa zlepšila hra krídel, čo však na lepší výsledok nestačilo. Súper hral o sto percent lepšie, ako v prvom zápase. Hráčkam nemôžem vytknúť nedostatok snahy, avšak vysoká prehra ma mrzí."