Piatok, 15. októbra, 2021Meniny má Terézia

Šala vo Volgograde so šesťgólovou prehrou, postup nereálny

TASR|15. feb 2003 o 18:13

Volgograd 15. februára (TASR) - Slovenský majster v hádzanej žien Slovan Duslo Šaľa podľahol v prvom zápase osemfinále Pohára EHF ruskému klubu AKVA ...

Volgograd 15. februára (TASR) - Slovenský majster v hádzanej žien Slovan Duslo Šaľa podľahol v prvom zápase osemfinále Pohára EHF ruskému klubu AKVA Volgograd na jeho palubovke 22:28. Odveta je na programe v nedeľu o 16.00.

AKVA Volgograd - Slovan Duslo Šaľa 28:22 (11:10)

Zostava a góly Šale: Kodayová - Caltíková 2, Sedláková 3, Hrabovská 8/3, Ladiscová 2/2, Banková 2, Stuparovičová 4, Ostenyová, Ivánková 1, Jančová. 7 m hody 5/5 - 5/3, vylúčené 5:4, rozhodcovia: Peretz, Cohen (obaja Izr.), 3500 divákov.

Chemičky, ktoré vstupovali do stretnutia v úlohe outsidera, držali krok s Ruskami iba v prvom polčase. V jeho priebehu dokonca viedli aj o dva góly, no v závere AKVA išla do jednogólového náskoku. Ten sa jej vďaka Slovenkami zbabranému začiatku druhého polčasu podarilo postupne zvyšovať. Šali odišli spojky, najmä na pravej strane, kopili sa technické chyby a súper dotiahol zápas do víťazstva o šesť gólov. Postup pred nedeľňajšou odvetou sa tak v prípade slovenského majstra dostal do teoretickej roviny.

Darina Braunová, trénerka Šale: "V prvom polčase sme podali kvalitný výkon, viedli sme aj o dva góly, hra mala fazónu. Druhý polčas nám však absolútne nevyšiel, pokazili sme začiatok a potom sme hrali veľmi nervózne. Príčinou prehry bola nepresná streľba, veľký počet technických chýb a najmä nedisponujeme takými kvalitnými spojkami ako súper. V odvete však chceme podať čo najlepší výkon a uhrať prijateľný výsledok."