Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

Šaľa v Dánsku po prehre 16:25 sklamala trénerku Braunovú

TASR|6. okt 2001 o 20:29

Frederikshavn 6. októbra (TASR) - Hádzanárky slovenského majstra Slovana Duslo Šaľa prehrali v 2. kole Pohára EHF na palubovke dánskeho celku Fox Team Nord Frederikshavn 16:25 a pred odvetou v Šali (13. októbra o 18.00) si tak skomplikovali pozíciu na postup do 3. kola súťaže.

V drese domáceho celku sa slovenská reprezentačná spojka Ingrid Hrčková prezentovala výborným výkonom, hoci strelila iba 3 góly.

Fox Team Nord Frederikshavn (Dáns.) - Slovan Duslo Šaľa 25:16 (13:9)

Najviac gólov domácich: Nagyová, Hrčková po 3.

Zostava a góly Šale: Kudročová, Kodayová - Flašková 2, Banková 1, Sedláková 1, Caltíková 4, Kormanová, Ladicsová 3/1, Hrabovská 2, Suliyová 1/1, Kollárová, Ostényiová. Vylúčenia: 2:1, 7m hody: 1/1 - 3/2 . Rozhodcovia: Ruusunen, Förström (obaja Fín.), 200 divákov.

Šaľa začala s dánskym súperom hrať vyrovnanú partiu a až do 23. minúty držala vyrovnaný stav 8:8. Potom zbytočným množstvom technických chýb dovolila odpútať sa domácim až na rozdiel 5 gólov. V druhom polčase už na palubovke jasne dominovali hráčky Frederikshavnu, k čomu im dopomohli i šalianky zahadzovaním aj najčistejších príležitostí.

"Z mojich zvereniek môžem pochváliť iba obe brankárky. Ostatné hráčky, najmä spojky, podľa môjho názoru neodviedli to, čo mali a čo vedia. Sklamali ma. Iba Ladiscová zahrala aký taký priemer. Dnes sme urobili veľmi veľa technických chýb, navyše sme zahodili až deväť čistých náskokov do bránkoviska a to sa potom vyhráva ťažko. Vôbec nám nevychádzala streľba z vonku. Súper podal bojovný výkon, potiahla ho najmä Ingrid Hrčková, ktorá dala síce iba 3 góly, no tvrdo odpracovala celý zápas. Bolo ju cítiť, hrala skutočne výborne," povedala po stretnutí zjavne sklamaná trénerka Dusla Darina Braunová.

"Podľa mňa sa zápas rozhodol v obrane. Nám sa darilo kombinovať aj presadzovať sa rýchlymi protiútokmi. Vychádzala nám streľba z druhej vlny, čo sa o Šali nedalo povedať, napokon vedeli sme, že je to ich slabina. Mne sa osobne hralo dobre, hoci si trošku vyčítam veľký počet nepremených šancí," povedala po zápase slovenská hádzanárska reprezentatka Ingrid Hrčková.

jp go

Súvisiace články