Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Šaľa v 1.kole LM proti Zerzáňovi,Považská v premiére v EP do Gruzínska

TASR|Publikované 16. júl 2002 o 11:13

Viedeň 16. júla (TASR) - Žreb nového ročníka európskych klubových súťaží prisúdil v utorok v sídle Európskej hádzanárskej federácie vo Viedni mená súperov ...

Viedeň 16. júla (TASR) - Žreb nového ročníka európskych klubových súťaží prisúdil v utorok v sídle Európskej hádzanárskej federácie vo Viedni mená súperov obom slovenským šampiónom v Lige majstrov. Sedemnásobný majster Slovenska žien Slovan Duslo Šaľa nastúpi v sobotu 7. septembra proti mimoriadne náročnému súperovi a bývalému víťazovi Ligy majstrov chorvátskej Podravke Koprivnici, v rovnaký deň absolvujú hádzanári MŠK Považská Bystrica svoju premiéru v pohárovej Európe proti gruzínskemu celku STU Ševardeni Tbilisi.

Odvety budú na programe 14., resp. 15. septembra na palubovkách súperov. V prípade, že slovenskí majstri neuspejú proti svojim rivalom, postupujú priamo do 2. kola Pohára EHF.

Súboju Šale s chorvátskym majstrom dodáva zvláštny náboj aj nedávne podpísanie zmluvy medzi Koprivnicou a českým trénerom Jiřím Zerzáňom, ktorý v roku 1998 v Šali krátko pôsobil. "Podravka je súper, ktorý má oveľa viac zvučnejších mien medzi hráčkami a pre nás bude dodatočnou výzvou aj skutočnosť, že ju povedie práve Zerzáň," hodnotil sekretár klubu Ladislav Kováč a dodal: "Naše šance na postup nie sú veľmi ružové, ale samozrejme, že sa o to pokúsime zo všetkých síl. Želali sme si, aby nám žreb priniesol gréckeho súpera z Arty." Nový tréner Koprivnice výsledok žrebovania privítal slovami: "Pôvodne som sa chcel vytiahnuť proti Slavii Praha, ale zaujímavé to bude aj proti Šali. Jej trénerku Braunovú som koučoval na letnej olympiáde v Soule. Ťažko zatiaľ hodnotiť postupové šance, lebo až v pondelok sa začnem spoznávať so svojím novým družstvom."

Považská Bystrica ešte nikdy v európskych klubových súťažiach doteraz neštartovala. "Naši diváci sa na Ligu majstrov veľmi tešia, a tak verím, že ich nesklameme," vyhlásil riaditeľ MŠK Dušan Tonkovič a dodal: "Gruzínsky klub však nebol z kategórie súperov, ktorých sme si priali."

Hráčka nemeckého majstra HC Lipsko Marcela Vlčková pocestuje so svojím tímom v 1. kole LM do bieloruského Minska. Tretí slovenský zástupca v novom ročníku pohárovej Európy, víťaz mužského pohára z Prešova, spozná svojho súpera v 2. kole PVP až po žrebe 6. augusta.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.