Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

Šaľa suverénne vykročila za obhajobou

TASR|28. apr 2001 o 22:02

Šaľa 28. apríla (TASR) - Úvodným zápasom sa v sobotu v Šali začala finálová séria hádzanárskej extraligy žien medzi domácim Duslom a nitrianskou Plastikou.

Obhajkyne majstrovského titulu naplnili predpoklady a suverénne zvíťazili 36:21. Finálová séria sa hrá na tri víťazné zápasy, druhý je na progranme opäť v Šali v nedeľu o 18.00 h.

Duslo Šaľa - Plastika Nitra 36:21 (14:9)

Zostavy a góly:

Duslo: Kudročová, Kodayová - Flašková 5, Caltíková 5, Sedláková 2, Fečová 3, Sulijová 1, Ladicsová 1, Vlčková 4, Dubajová 12/4, Bánková 3, Kollárová,

Plastika: Začková - Melišeková, Lieskovská, Tárošová 2, Hrabovská 2, Hanakovičová 7/2, Hajíčková, M. Harišová 5/3, Šimáková 5, Srňanská.

Rozhodcovia Mihálik a Ondogrecuľa, vylúčenia 2:4, 7m: 4/4 - 5/5, 1000 divákov.

Majstrovské ambície začali domáce hráčky napĺňať až od 8. minúty, keď Flašková dala prvý gól z hry. Do prestávky sa obe družstvá predviedli niekoľkými peknými akciami, ale skóre narastalo v prospech domácich. Úvod druhého dejstva už chemičkám vyšiel na sto percent a gólom trestali každú chybu či zaváhanie súperiek, ktorým evidentne chýbala brankárka Ivánková a pivotka Velická. Na gólostroj Dusla odpovedala Nitra len zriedkavo prostredníctvom Šimákovej. I keď v posledných 15 minútach stretnutia si už tréner Dusla Ján Packa mohol dovoliť postaviť tri hráčky z lavičky, náskok Šale naďalej rástol a obhajkyne nadelili hosťujúcemu celku 15-gólový debakel.