Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Šaľa sa s pohárovou Európou rozlúčila nelichotivou prehrou

TASR|13. okt 2001 o 22:18

Šaľa 13. októbra (TASR) - Hádzanárky slovenského majstra Slovana Duslo Šaľa sa v sobotu rozlúčili so svojím účinkovaním v európskych klubových súťažiach, keď v odvete druhého kola Pohára EHF podľahli po slabom výkone poslednému celku dánskej ligy Fox Team Nord Frederikshavnu 20:25 a po prehre v Dánsku 16:25 opustili súťaž.

Slovan Duslo Šaľa - Fox Team Nord Frederikshavn (Dáns.) 20:25 (7:12)

Zostava a góly Šale: Kodayová, Kudročová - Flašková 6, Banková 5, Sedláková 3, Caltíková 1, Kormanová 1, Ladicsová 1, Hrabovská 2/1, Suliyová, Kollárová, Fečová 1

Zostava a góly Frederikshavnu: Hoffmannová, Frantzenová - B. Nielsenová 1, H. Nielsenová 4, M. Nielsenová 3/2, Larsenová 3, Kristensenová 1, Nagyová 2, Harstadová 5, Olssonová, Hrčková 6.

Vylúčenia: 2:5, 7m hody: 5/1 - 2/2, Rozhodcovia: Kamiševski, Nikolovski (obaja Mac.), 1000 divákov.

Prvý zápas 16:25, postupuje Frederikshavn

Celý prvý polčas sa v Šali hrala veľmi slabá hádzaná a oba tímy sa striedali v zahadzovaní stopercentných šancí a v plodení množstva chýb. Dánky však od úvodnej minúty viedli a svoj náskok postupne zvyšovali najmä vďaka absolútnej streleckej smole hráčok slovenského majstra. V 22. minúte osud domáceho tímu ešte aj spečatilo zranenie dovtedy najlepšej hráčky kapitánky Marcely Fečovej, ktorá sa v zápase už neobjavila. Naopak v hosťujúcom tíme ako jediná o kvalitách presvedčila slovenská spojka Ingrid Hrčková, ktorá v priebehu prvej polhodiny nastrielala chemičkám šesť gólov. V úvodnej desaťminútovke druhého polčasu sa Šalianky zvýšenou pozornosťou načas prebudili z nočnej mory, no vo zvyšnom priebehu stretnutia opäť hromadili chyby a tak z dvoch konfrontácii s najslabším účastníkom dánskej ligy odišli s celkovým rozdielom 14 gólov.

"Odohrali sme podobné stretnutie ako v Dánsku, nepremieňali sme vyložené šance a chýbala nám streľba zo spojok," hodnotila po zápase trénerka chemičiek Darina Braunová a dodala: "Na každú chybu súperiek odpovedali moje zverenky ešte väčšou chybou".

Braunovej náprotivok, nórsky tréner dánskeho tímu Petter Kjärnes najväčší úspech v kratučkej klubovej histórii Frederikshavnu opísal slovami: "Koncentrovali sme sa na prvýh pätnásť minút zápasu, snažili sme sa čo najviac oslabiť a demoralizovať domáce hádzanárky."

Jeho zverenkyňa Ingrid Hrčková ho doplnila: "V Šali sa mi vždy hralo veľmi dobre a tento zápas bol pre mňa veľkou motiváciou. V lige sme ešte nevyhrali a aj preto ma toto víťazstvo veľmi teší. V Dánsku je na hádzanej úplne iná atmosféra ako u nás, hrá sa tu z lásky k tomuto športu a aj všetky pohárové zápasy sme odohrali zadarmo." br la pb

Súvisiace články