Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Šaľa proti Kyjevu bez Fábryovej, no možno zasiahne Šalatová

TASR|Publikované 6. jan 2006 o 13:51

Šaľa 6. januára (TASR) - Po trinástich rokoch v pohárovej Európe znova na seba narazia slovenský majster Slovan Duslo Šaľa a ukrajinský Spartak Kyjev.

V sobotu o 18.00 v Mestskej športovej hale v Šali odohrajú 1. zápas 3. kola Pohára EHF, o týždeň neskôr ich čaká odveta v ukrajinskej metropole. V sezóne 1992/93 v 1. kole vtedajšieho Pohára európskych majstrov Šalianky prekvapujúco po dvoch víťazstvách 16:14 a 21:18 vyradili trinásťnásobného šampióna starého kontinentu.

Hoci súčasná výkonnosť Spartaka je pre trénerku Šale Dariny Braunovú trochu neznámou, lebo klubu sa nepodarilo zabezpečiť videozáznam s hrou súpera, Braunová má s týmto protivníkom vo svojej kariére pomerne bohaté skúsenosti a v priateľskom dueli si proti nemu zahrala ešte ako tínedžerka v roku 1978. Bývalá československá reprezentantka bola aj vo víťaznej zostave spred trinástich rokov. "Priznám sa, že na detaily tých zápasov si už úplne nespomínam, no v tej dobe to bolo skvelé družstvo prešpikované sovietskymi reprezentantkami. Hoci najslávnejšie časy má náš súper už asi za sebou aj teraz má však kvalitný káder. Veď na nedávnych majstrovstvách sveta v Petrohrade sa v drese Ukrajiny predstavili aj tri jeho hráčky - dve krídelníčky Radčenková a Boklaščuková a brankárka Makarovová. V domácej súťaži je Spartak momentálne na druhej priečke s jedinou prehrou," informovala šéfka šalianskej lavičky a pokračovala s predsavzatím: "Naším cieľom bude doma zvíťaziť, no hlavne ukázať divákom peknú hádzanú."

Situácia v jej tábore výrazne poznačili na prelome rokov dve udalosti - univerzálka Lýdia Fábryová predčasne ukončila sezónu a bude sa pripravovať na materské povinnosti a naopak od 1. januára sa k tímu z materskej dovolenky vrátila dlhoročná opora Andrea Šalatová. "Andrea už s nami aj predtým trénovala, no samozrejme, že to chce viac času na to, aby sa po dvojročnej pauze vrátila do pôvodnej formy. V každom prípade však proti Kyjevu už bude na našej lavičke a ak si to bude vývoj zápasu vyžadovať, určite jej dám príležitosť aj na palubovke," predpovedala Braunová.

Ešte pred Novým rokom deväťnásobný slovenský majster účinkoval aj na kvalitne obsadenom turnaji v Györi, kde v konkurencii domáceho tímu, Ferencvárosu Budapešť a rumunského Brašova skončil po troch prehrách na poslednej priečke. "Tie zápasy však mali pre nás veľkú hodnotu, každá konfrontácia s tímom z krajiny, ktorá na vrcholnom podujatí získa medailu je osožná a my sme ich mali hneď tri," prízvukoval kouč Dusla. Vedenie klubu viac ako prehry však mrzela neúspešná snaha o angažovanie maďarskej legionárky Melindy Erdösovej. Braunová: "Už na turnaji v Györi sme ju aj vyskúšali v našom tíme a bola to veľmi šikovná spojka, ktorá hrala dobre na všetkých troch postoch. No nakoniec hneď po turnaji podpísala práve s Brašovom. Možno zavážilo, že je rumunskej národnosti a možno jej ponúkli lepšie podmienky..."

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.