Streda, 16. júna, 2021Meniny má Blanka, Bianka

Šaľa postúpila, Fabiánovej nos vydržal, Hajíčkovej "slepák" nie

Sportnet|2. máj 2006 o 00:00

Hádzanárky Slovana Duslo Šaľa využili prvú príležitosť na postup do finálovej série. V treťom semifinálovom zápase v Banskej Bystrici zdolali domáce policajtky o tri góly (20:17) a sériu vyhrali 3:0. Vo finále čaká Šaľu víťaz základnej časti Iuventa ...

Hádzanárky Slovana Duslo Šaľa využili prvú príležitosť na postup do finálovej série. V treťom semifinálovom zápase v Banskej Bystrici zdolali domáce policajtky o tri góly (20:17) a sériu vyhrali 3:0. Vo finále čaká Šaľu víťaz základnej časti Iuventa Michalovce.

V bojovnom zápase, ktorý poznačil veľký počet technických chýb, bol pre Banskobystričanky najväčším problémom v prvom polčase streliť gól. Nervozita im zväzovala ruky, navyše ich často priviedla do bezradnosti mnohými výbornými zákrokmi brankárka Jana Fabiánová.

,,Najhoršie chvíle sme prekonali na začiatku druhého polčasu, keď sme sa ťažko rozbiehali. Zabojovali sme a odmenou je víťazstvo," povedala brankárka Šale. Niekoľko minút pred koncom ju trafila Polláková loptou do tváre a po riadnom k. o. ju museli ošetrovať. ,,Myslela som si, že mám zlomený nos. Našťastie je v poriadku a mohla som dochytať," vravela Fabiánová.

Najlepšou strelkyňou bola Martina Halásová so siedmimi gólmi. ,,Poteší, ale zabrali sme všetky, hrali sme lepšie ako doma," povedala. Šalianky pôsobili kompaktnejším a vyzretejším dojmom. ,,Odohrali sme vyrovnanú partiu, obidve družstvá sa na góly natrápili. Hlavne v posledných desiatich minútach sme mali hluché strelecké minúty, nikto nechcel spraviť chybu. Boli sme šťastnejšie a sme vo finále. Verila som, že rozhodneme už v treťom zápase," dodala Halásová.

Martina Rumanovská zažila v banskobystrickej hádzanej krajšie chvíle a dlho sa nevedela zmieriť, že semifinále so Šaľou sa skončilo už po treťom súboji: ,,Vybuchli sme v obrane, nechali sme ich strieľať z čistých pozícií a v útoku sme sa nevedeli presadiť. A keď sme si šance vypracovali, často sme zahadzovali. Pritom sme nemali čo stratiť, nemuseli sme byť také nervózne. Chceli sme vyhrať, a keď sme mali možnosť prelomiť nepriaznivý stav, tak sme niečo pokazili."

Výsledok 3:0 na zápasy napovedá, že Šaľa mala jednoznačne navrch. ,,Vyzerá to tak, ale nebolo to zďaleka jednoznačné. Nemáme sa na čo vyhovárať, i keď stále nám v zostave niekto chýbal. Dnes Lenka Hajíčková, ktorej vyoperovali slepé črevo," povzdychla si Rumanovská.

Okolo Hajíčkovej bol niekoľko hodín pred zápasom nezvyčajný rozruch. V piatok sa sťažovala na bolesti v bruchu, z banskobystrickej nemocnice ju poslali domov, že to nie je nič vážne. V sobotu ju lekár tímu previezol do Partizánskeho, kde ju ihneď operovali. ,,Keby prišli o štyri, päť hodín neskoršie, mohlo jej črevo prasknúť," povedal prezident ŠKP Banská Bystrica Ivan Sauch.

Play off o majstra Slovenska

ŠKP Banská Bystrica - Duslo Šaľa 17:20 (7:11), najviac gólov: Szabová 6/4, Polláková 4, Kollárová 3, Vidiečanová 2/1 - Halásová 7/2, Vlčková 5, Šalatová 3, 750 divákov. Na zápasy: 0:3 - do finále postúpila Šaľa.

ŠKP Štart Bratislava - Iuventa Michalovce 24:26 (12:15), Vachová 7, Sántaiová a Madárová po 4 - A. Tóthová a Beňušková po 8, M. Školková 4, 500. Na zápasy: 0:3 - do finále postúpili Michalovce.

Play off o majstra ČR

Zlín - Veselí nad Moravou 26:35 (12:16) - na zápasy 0:3, Olomouc - Slavia Praha 26:22 (14:9) - 1:2.

Súvisiace články