Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

Šaľa i Inter pred začiatkom play off oslabené zraneniami

TASR|29. mar 2001 o 15:28

Bratislava 29. marca (TASR) - Po deväťnásťdňovej prestávke vyplnenej pôsobením reprezentácie na turnaji v Chebe sa v piatok opäť rozbehne program ženskej hádzanárskej extraligy. Nadstavbu odštartuje úvodné stretnutie série medzi Plastikou Nitra a Interom Bratislava, v sobotu sa začne aj súboj obhajcu majstrovského titulu zo Šale s Michalovcami. Po víkende už budú mať všetky štyri kolektívy za sebou dva zápasy, do finále sa postupuje po troch víťazných stretnutiach.

Bilancia zo základnej časti medzi druhou Nitrou a tretím Interom favorizuje družstvo spod Zobora, ktoré všetky štyri vzájomné stretnutia s Bratislavčankami vyhrali. "Play off však má isté špecifiká aj v hádzanej a aj naše víťazstvá v základnej časti môžu byť klamné," upozornil tajomník Plastiky Anton Tulík a pokračoval: "Hráčky sú po zdravotnej stránke v poriadku a na sériu sme sa dôkladne pripravovali." Nitrankám možno zahrajú do karát aj zranenia, ktoré dve opory Interu utrpeli práve počas účinkovania v Chebe. "Mravíková i Uhráková do Nitry pocestujú s nami, no obe budú sedieť predbežne na lavičke," povedal tréner Interu Dušan Daniš, ktorý nevidí vyhliadky svojho tímu v dvoch zápasoch v Nitre veľmi ružovo. "Naše šance sú minimálne, no pokúsime sa zahrať tak dobre, ako sa len bude dať," dodal Daniš.

Premiéru v play off zažijú hráčky Michaloviec, ktoré však čaká rekordný slovenský majster zo Šale. Tréner Zemplínčaniek Štefan Rapač však vopred zbrane neskladá. "Už v Šali chceme potvrdiť, že naša výkonnosť v tejto sezóne a naša prítomnosť v play off je zaslúžená a chceme v Šali dosiahnuť čo najlepšie výsledky." Kormidelník Dusla Ján Packa nemieni súpera podceniť. "Naša príprava sa nedá nazvať ideálnou - Flašková po Chebe ešte netrénovala, Caltíkova po doliečení ramena s tréningom len začala, Vlčková so Sedlákovou mali študijné povinnosti. Náš cieľ je napriek tomu jednoznačný, chceme postúpiť," povedal Packa a prekvapujúco dodal: "Možno však o tom rozhodneme až v piatom zápase."

V sobotu sa tiež začne aj duel o konečné piate miesto medzi Chiranou Prema Bratislava a Sláviou Partizánske (hrá sa na dva víťazné zápasy).

Bilancia súperov zo základnej a nadstavbovej časti:

Nitra (2.) - Inter (3.) 4:0 na zápasy (doma 28:24 a 30:23, vonku: 32:22 a 27:26.

Šaľa (1.) - Michalovce (4.) 3:1 na zápasy (doma 33:25 a 25:18, vonku: 28:19 a 21:26.

br pe ki

Súvisiace články