Streda, 22. septembra, 2021Meniny má Móric

Safinová v Madride oficiálne oznámila koniec kariéry

Dinara Safinová (uprostred) odovzdala trofej Marii Šarapovovej (vľavo) a oznámila ukončenie svojej kariéry. (Autor: TASR/AP)
SITA|11. máj 2014 o 20:09

Dinara Safinová je trojnásobnou grandslamovou finalistkou a držiteľkou striebornej medaily z OH 2008 v Pekingu.

MADRID. Ruská tenistka Dinara Safinová v nedeľu v rámci antukového turnaja WTA v Madride oficiálne oznámila ukončenie svojej kariéry v súlade s avízami z predminulého týždňa.

Niekdajšia jednotka svetového rebríčka vo dvojhre odovzdala na slávnostnom ceremoniáli trofej šampiónke, krajanke Marii Šarapovovej.

"Mohla som to urobiť už skôr, ale kým sa dalo, živila som v sebe nádej, že situácia s mojím problematickým chrbtom sa zlepší. Keď už raz človek oznámi odchod, niet cesty nazad. Pre mňa tento okamih napokon nastal."

"Práve v Madride som v roku 2011 štartovala na mojom poslednom turnaji, takže si neviem predstaviť vhodnejšie miesto na rozlúčku," povedala Safinová začiatkom týždňa pre web Ruskej tenisovej federácie (FTR).

Dvadsaťosemročná sestra Marata Safina je trojnásobnou grandslamovou finalistkou a držiteľkou striebornej medaily z OH 2008 v Pekingu. Na hlavnej profesionálnej úrovni získala tucet titulov vo dvojhre.

Súvisiace články