Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Safinová si dá v prípade triumfu čokoládový koláč, nie vodku

SITA|Publikované 30. jan 2009 o 11:29

Ruská tenistka Dinara Safinová je vo finále Australian Open v Melbourne.

MELBOURNE. Ruská tenistka Dinara Safinová sa priznala, že v prípade svojho sobotňajšieho triumfu vo finále dvojhry nad Serenou Williamsovou na Australian Open v Melbourne si dopraje čokoládový koláč. Zároveň zdôraznila, že určite si nedá vodku a nepôjde tak v šľapajach svojho staršieho brata Marata, ktorý po svojom prvom grandslamovom triumfe v New Yorku na US Open 2000 priniesol na tlačovú konferenciu kartón vychladenej ruskej vodky.

"Ak zdolám vo finále Serenu a stanem sa jednotkou rebríčka, je to dôvod na to, aby som si dala čokoládový koláč. Za normálnych okolností sa čokolády ani nedotknem, ale v prípade grandslamového víťazstva rada urobím výnimku," uviedla D. Safinová a vzápätí na vysvetlenie ešte dodala: "Čo sa týka alkoholu, takmer vôbec nepijem. Maximálne si dám jeden pohár vína. Inak ma môžete vidieť len s čistou vodou." Dvadsaťdvaročná Moskovčanka rovnako zdôraznila, že nie je ten typ športovca, ktorý by svoje úspechy bujaro oslavoval. "Nie som taká, nechodím do klubov či barov."

Safinová ešte dodala, že veľmi rada by svojmu bratovi Maratovi venovala darček k jeho 29. narodeninám, ktorých sa dožil 27. januára. Safin, ktorý hlavnú mužskú trofej na Australian Open vybojoval v roku 2005, sa rozlúčil s tohtoročným turnajom pri rieke Yarra v 3. kole po prehre so Švajčiarom Rogerom Federerom. Medzitým už odcestoval do Moskvy a Dinarino finále bude sledovať v kruhu ich rodiny. "Bolo by to čarovné, keby sa mi podarilo získať rovnakú trofej ako môjmu bratovi. Bol by to splnený sen a tiež pekný darček k jeho narodeninám. Na druhej strane, už som v Melbourne zarobila aj dosť na to, aby som mu niečo pekné kúpila."

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.